کلینیک دامپزشکی روژان
جزایر ماریانای شمالی- سایپان

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ماریانای شمالی- سایپان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ماریانای شمالی- سایپان بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

جزایر ماریانای شمالی- سایپان

مگر اینکه حیوان خانگی شما از کشوری وارد سایپان شود که OIE آن را عاری از هاری می‌داند، ۱۲۰ روز قرنطینه حیوان خانگی شما در مراکز قرنطینه تأیید شده در هاوایی، گوام یا سایپان اعمال می‌شود.

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های خانگی شامل حیوانات خدماتی و حمایت‌کننده عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اگرچه برای ورود به سایپان نیازی به میکروچیپ کردن سگ یا گربه شما نیست، اما اگر قرنطینه حیوان خانگی شما در آنجا باشد، برای ورود به هاوایی یا گوام نیازی به میکروچیپ است.

 

 1. واکسیناسیون:

سگ یا گربه شما باید حداقل دو بار در طول زندگی خود برای هاری واکسینه شده باشد و فاصله بین این واکسن‌ها باید بیش از ۹۰ روز باشد. آخرین واکسیناسیون باید حداقل ۹۰ روز قبل از ورود به سایپان انجام شده باشد. دو نسخه اصل گواهی واکسیناسیون باید همراه حیوان خانگی شما تا سایپان باشد.

 

 1. تست تیتر هاری:

برای ورود به سایپان آزمایش تیتر هاری (FAVN) الزامی است. آزمایش خون باید حداکثر ۳۶ ماه و حداقل ۱۲۰ روز قبل از ورود به گوام یا هاوایی انجام شود. (ریزتراشه حیوان خانگی شما باید قبل از آزمایش تیتر کاشته شود. قبل از آزمایش تیتر، از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را اسکن کند.) اگر قصد دارید در مسیر سایپان وارد هاوایی شوید، مطمئن شوید که فرم ارسال آزمایش تیتر بیان می‌کند که مقصد هاوایی است بنابراین نتایج آزمون به آنجا ارسال خواهد شد. نمونه باید در دانشگاه ایالتی کانزاس یا آزمایشگاه آنالیز و تشخیص غذا در تگزاس پردازش شود.

 

 1. مجوز

  واردات:

برای ورود به سایپان مجوز واردات الزامی است.

 

 1. گواهی سلامت:

اگر از ایالات متحده یا کانادا به سایپان سفر می‌کنید، توصیه می‌کنیم که دامپزشک معتبر USDA یا CFIA یک گواهی بهداشت بین‌المللی برای سایپان را به زبان انگلیسی یا فرانسوی برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

برای ورود به سایپان نیازی به درمان انگل داخلی یا خارجی نیست. با این حال، این درمان‌ها هنگام ورود به هاوایی یا گوام لازم است، اگر قرنطینه حیوان خانگی شما در آنجا ارائه می‌شود.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

مگر اینکه حیوان خانگی شما از کشوری وارد سایپان شود که توسط OIE به عنوان عاری از هاری شناخته شده است، سگ یا گربه شما باید حداقل ۱۲۰ روز قرنطینه را در گوام، هونولولو یا در مرکز قرنطینه حیوانات As Perdido در سایپان بگذراند. طبقه بندی کشور وارداتی در زمان درخواست مجوز واردات تعیین می‌شود.

بسته به کشور وارداتی، ممکن است گزینه‌ای برای ۶۰ یا ۱۲۰ روز قرنطینه در خانه ارائه شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی سایپان وارد کشور شوند. در صورت امکان پروازها باید مستقیم باشند.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

سایر حیوانات خانگی (پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستانداران مانند جوندگان و خرگوش) مشمول مقررات مربوط به واکسیناسیون ضد هاری نیستند، اما باید سایر شرایط را داشته باشند و گواهی سلامت همراه داشته باشند. اگر اجازه ورود به سایپان را داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ماریانای شمالی- سایپان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱