کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم روسیه

قوانین حمل و نقل حیوانات روسیه(صفر تا صد)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات روسیه بررسی شده است،با ما همراه باشید:

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود در هنگام ورود به روسیه هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. حیوان خانگی شما باید از منطقه‌ای باشد که حداقل به مدت ۶ ماه عاری از هاری بوده است. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۸ مراجعه کنند.

 

پرچم روسیه

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید با ریزتراشه ۱۵ رقمی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه شود. شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما باید در تمام اسناد منعکس شود.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۲۱ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به روسیه مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری داشته باشد.

 

سگ‌ها همچنین باید در برابر دیستمپر، هپاتیت، انتریت ویروسی، پاروویروس، عفونت‌های آدنوویروس و لپتوسپیروس واکسینه شوند.

 

گربه‌ها نیز باید علیه پان لوسمی واکسینه شوند. گربه‌ها همچنین باید از نظر درماتوفیتوز بررسی شوند و در صورت یافتن ضایعات، باید تحت آزمایش‌های درماتوفیتوز با نمونه‌های پردازش شده در آزمایشگاه تأیید شده قرار گیرند. گربه‌هایی با این شرایط نباید به روسیه وارد شوند.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به روسیه از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.مجوز واردات:

هنگام ورود به روسیه با حداکثر ۵ سگ یا گربه شخصی، مجوز واردات لازم نیست. در صورت واردات بیش از ۵ سگ یا گربه یا سایر حیوانات خزدار مجوز لازم است و قرنطینه اعمال می‌شود.

 

۵.گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز باید طی ۵ روز پیش از سفر، گواهی دامپزشکی را برای روسیه تکمیل کند که نشان دهد حیوانات از نظر بالینی سالم هستند و علیه هاری واکسینه شده‌اند.

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، این گواهی باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. هنگام ورود به روسیه از کشورهای دیگر نیازی به تأیید نیست.

 

۶.ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد روسیه می‌شوند باید این کار را در فرودگاه دوموددوو یا فرودگاه شرمتیوو در مسکو یا فرودگاه پولکوو در سنت پترزبورگ انجام دهند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌های خانگی هنگام معاینه در بند ورودی روسیه باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

 

پس از ورود، حیوان خانگی خود را با پرداخت هزینه در اداره دامپزشکی فرودگاه ثبت می‌کنید. سپس می‌توانید وارد روسیه شوید و با حیوان خانگی خود به سایر ایالت‌های روسیه سفر کنید.

قوانین حمل و نقل حیوانات مالدیو
ادامه مطلب

 

حمل حیوانات اهلی همراه با گواهی بهداشتی ثابت با مهر دامپزشکی فرودگاه انجام می‌شود. در هنگام خرید بلیط می‌توانید شرایط حمل و نقل (قفس، قیمت و.) را با نماینده شرکت هواپیمایی در میان بگذارید.

 

۷.توله سگ و بچه گربه:

به توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که کمتر از ۳ ماه سن دارند، در هنگام خروج از روسیه استثناء اعطا می‌شود زیرا تا زمانی که به ۳ ماهگی نرسند نباید برای هاری واکسینه شوند. با این حال، آن‌ها باید میکروچیپ شوند و با گواهی سلامت سفر کنند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به روسیه را ندارند.

 

۸.صادرات حیوانات خانگی:

دامپزشک شما در روسیه فرم ۱ را زودتر از ۱۵ روز قبل از سفر صادر می‌کند. مقامات در پست بازرسی مرزی یا فرودگاه این فرم را با فرم ۵(a) – گواهی بهداشت بین المللی دامپزشکی مبادله خواهند کرد. هنگام سفر به اتحادیه اروپا، گواهی سلامت اتحادیه اروپا نیز باید ارائه شود. تمام مدارک مورد نیاز کشور واردکننده باید ارائه شود.

 

۹.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌هایی که وارد روسیه می‌شوند باید ۱۲ ماه قبل از واردات از منطقه‌ای عاری از بیماری‌های زیر باشند: بیماری هموراژیک ویروسی خرگوش، تولارمی، پاستورلوز (Pasteurella multocida، Mannheimia gaemolitica). خرگوش‌ها باید در برابر میکسوماتوز، پاسترولوز و بیماری‌های هموراژیک ویروسی واکسینه شوند. پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به روسیه باید گواهی سلامت داشته باشند.

 

۱۰.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز راجبه قوانین حمل و نقل حیوانات روسیه بررسی شده است.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱