کلینیک دامپزشکی روژان

قوانین حمل و نقل حیوانات امارات متحده عربی(صفر تا صد)

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات امارات متحده عربی بررسی شده است ، با ما همراه باشید:

 

 

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها و گربه‌های خانگی از جمله حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

پرچم امارات متحده عربی

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید.

 

۲.واکسیناسیون:

کارت/گواهی واکسیناسیون برای هر حیوان خانگی لازم است که به وضوح واکسیناسیون فعلی هاری حیوان خانگی شما، از جمله سازنده واکسن، بچ نامبر و تاریخ انقضا را نشان دهد. اگر حیوان خانگی شما از کشوری است که در مرحله ۷ ذکر شده است، پس از واکسیناسیون هاری هیچ انتظاری وجود ندارد و برای ورود به امارات نیازی به آزمایش تیتر هاری (مرحله ۴) نیست.

 

اگر حیوان خانگی شما منشأ کشوری است که در مرحله ۷ ذکر نشده است، واکسن هاری باید بین ۲۱ روز قبل از ورود به امارات متحده عربی و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود، چه واکسن اولیه یا یک واکسن تقویتی (بوستر) انجام شده باشد.

 

گربه‌ها باید در برابر رینوتراکئیت گربه، کلسی ویروس و پان لوکوپنیا واکسینه شوند. سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت سگ، لپتوسپیروز (کانیکولا و ایکتروهموراژی) و پاروویروس واکسینه شوند.

 

۳.مجوز واردات:

شما باید قبل از ورود حیوان خانگی خود برای یک برگه واردات از وزارت تغییر اقلیم و محیط زیست به صورت حضوری یا آنلاین درخواست دهید که ۳۰ روز از تاریخ صدور معتبر است. وزارت برای هر مجوز هزینه‌ای دریافت خواهد کرد. در هر مجوز می‌توانید حداکثر دو حیوان خانگی را فهرست کنید. اگر بیش از ۲ حیوان خانگی دارید، چندین مجوز لازم است.

 

اگر با حیوان خانگی خود به امارات برمی گردید، به جای مجوز واردات، به کارت ورود مجدد نیاز دارد.

 

۴.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

مگر اینکه حیوان خانگی شما از یکی از کشورهای مرحله ۷ پس از ۶ ماه زندگی در آنجا باشد، حیوان خانگی شما باید تحت آزمایش تیتر هاری قرار گیرد. آزمایش تیتر باید زودتر از ۲۱ روز پس از واکسیناسیون هاری انجام شود. تا زمانی که نتایج قابل قبول باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند بدون زمان انتظار وارد امارات متحده عربی شود. نمونه باید به آزمایشگاه مورد تأیید دولت ارسال شود.

 

واکسن هاری داده شده قبل از آزمایش تیتر نباید قبل از واردات به امارات منقضی شود.

 

توجه داشته باشید که سگ‌ها و گربه‌های ایالات متحده و کانادا به آزمایش تیتر نیاز دارند.

 

تمامی سگ‌ها و گربه‌هایی که از کشوری که دارای بیماری هاری هستند و بدون آزمایش تیتر هاری وارد امارات می‌شوند قرنطینه می‌شوند و آزمایش تیتر هاری با هزینه مالک انجام می‌شود.

اگر گربه یا سگ شما در حال بازگشت به امارات است و قبل از ترک امارات علیه هاری واکسینه شده است و واکسیناسیون هنوز معتبر است، آزمایش تیتر لازم نیست.

 

۵.گواهی سلامت:

اصل گواهی سلامت دامپزشکی برای امارات متحده عربی باید توسط دولت کشور صادرکننده مسئول واردات و صادرات حیوانات صادر شود. مگر اینکه از ایالات متحده سفر می‌کنید، این گواهی باید نشان دهد که حیوان خانگی شما طی ۲۴ ساعت قبل از صادرات از نظر بصری معاینه شده و از نظر بالینی سالم و عاری از انگل‌های خارجی بوده است.

 

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده وارد امارات متحده عربی می‌شود، پس از صدور گواهی توسط دامپزشک حیوان خانگی شما، گواهی برای ۱۰ روز مناسب است.

اما هنگامی که از ایالات متحده سفر می‌کنید، این دفتر ایالات متحده آمریکا یا دفتر CFIA در صورت سفر از کانادا خواهد بود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم در کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را ظرف ۲۴ ساعت پس از خروج تأیید کند.

 

۶.درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد امارات متحده عربی شود، دامپزشک شما باید حیوان خانگی شما را در مدت ۱۴ روز پس از حمل و نقل در برابر انگل‌های داخلی و خارجی درمان کند.

 

۷.کشورهایی که امارات متحده عربی آنها را عاری از هاری یا کنترل شده هاری می‌داند:

کشورهای لیست شده در زیر توسط وزارت محیط زیست و آب امارات متحده عربی تحت کنترل هاری در نظر گرفته می‌شوند و طبق استانداردهای OIE به عنوان عدم وجود رویداد هاری در دو سال قبل از سفر طبقه بندی می‌شوند. (توجه داشته باشید که این لیست ممکن است تغییر کند.) سگ‌ها و گربه‌هایی که به مدت ۶ ماه قبل از صادرات در این کشورها زندگی می‌کنند از بخش آزمایش تیتر فرآیند واردات معاف هستند: آلبانی، استرالیا، اتریش، آندورا، باربادوس، بحرین، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، جزایر فالکلند، فیجی، فنلاند، پلی‌نزی فرانسه، آلمان، یونان، هنگ کنگ، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، جامائیکا، ژاپن، کره، کویت، لتونی، لیختن اشتاین، مالدیو، مالت، جزایر مارشال، موریس، میکرونزی، مونته نگرو، هلند، کالدونیای جدید، نیوزیلند، پالائو، پرتغال، قطر، سن مارینو، سیشل، سنگاپور، اسلواکی،

 

همه کشورهای دیگر توسط امارات متحده عربی به عنوان کشورهایی با بیماری هاری در نظر گرفته می‌شوند.

 

۸.ورود هوایی:

حیوانات خانگی هنگام واردات باید کارگو (هوایی) را وارد کنند مگر اینکه در پروازهای هواپیمایی اتحاد در ابوظبی فرود بیایند. حیوانات خانگی باید تا حد امکان مستقیم حمل و نقل شوند. اگر در برنامه سفر توقفی وجود دارد، باید یک فرم گواهی تکمیل شود که حیوان خانگی شما در طول توقف در معرض حیوانات دیگر قرار نگرفته است.

 

حیوانات خدماتی در صورتی که مطابق با مقررات بالا باشند و شرکت هواپیمایی آنها اجازه دهد، می‌توانند وارد کابین یا به عنوان چمدان تحویلی شوند.

 

حیوان خانگی شما برای ترانزیت زمینی از امارات متحده عربی باید مجوز حمل و نقل داشته باشد. برای گربه‌ها و سگ‌هایی که به عنوان محموله ترانزیتی از کشور عبور می‌کنند، باید مجوز ترانزیت قبلی از وزارتخانه اخذ شود. آن‌ها باید با گواهی بهداشت دامپزشکی یا سند واکسیناسیون که نشان دهد حیوان برای بیماری هاری واکسینه شده است و مجوز واردات (شماره اعتراض) از کشور واردکننده همراه باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات هندوراس
ادامه مطلب

 

نقاط ورودی مورد تأیید:

فرودگاه بین المللی ابوظبی، فرودگاه بین المللی دبی و فرودگاه بین المللی شارجه. حیوانات خانگی باید از دوشنبه تا پنجشنبه وارد شوند.

 

حداکثر دو (۲) حیوان خانگی برای هر فرد در سال. (۲ گربه یا ۲ سگ یا ۱ گربه و ۱ سگ) یک نماینده می‌تواند ترتیبی دهد که تعداد آنها به پنج (۵) افزایش یابد.

 

فرآیند بازرسی تا حدودی پیچیده است و می‌تواند چندین ساعت طول بکشد. ما به شما توصیه می‌کنیم که از خدمات یک عامل حمل و نقل در امارات متحده عربی استفاده کنید که تمام جزئیات را برای شما انجام می‌دهد و ترخیص سریع از طریق مهاجرت را ترتیب می‌دهد.

 

حیوانات خانگی که از طریق زمین از امارات عبور می‌کنند، مجوز واردات از کشور مقصد مورد نیاز است. برای حیوانات خانگی که از طریق هوایی ترانزیت می‌کنند، مجوز حمل و نقل مورد نیاز است.

 

هنگام حضور در مکان‌های عمومی، تمام سگ‌ها باید در بند و قلاده انداخته شوند.

 

۹.واردات توله سگ یا بچه گربه:

حیوانات خانگی واکسینه نشده از کشورهای تحت کنترل هاری (مرحله شماره ۷ را ببینید) کمتر از ۱۵ هفته نمی‌توانند وارد امارات متحده عربی شوند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کشورهای آلوده به هاری نمی‌توانند تا سن ۲۷ هفتگی وارد امارات متحده عربی شوند.

 

۱۰.نژادهای ممنوعه:

امارات متحده عربی واردات یا ترانزیت نژادهای زیر، میکس آنها یا هیبریدهای آنها را مجاز نمی‌داند: هر بول تریر (پیت بول تریر یا پیت بول تریر آمریکایی، استافوردشایر بول تریر، آمریکن استافوردشایر تریر یا غیره)، توسا ژاپنی (توسا). اینو، توسا فایتینگ داگ، توسا ژاپنی)، سگ جنگی آرژانتینی (دوگو آرژانتینی، ماستیف آرژانتینی)، سگ جنگی برزیلی (فیلا برازیلینو، ماستیف برزیلی)، گرگ سگ هیبرید (هر سگی که با گرگ مخلوط شده باشد)، هر نژاد ماستیف، آمریکایی بولی، روتوایلر، دوبرمن پینچر، کاناریو پرسا یا باکسر.

 

اگر قصد دارید در امارات دبی زندگی کنید، نژادهایی که قبلاً ذکر شد و در حال حاضر ساکن دبی هستند و همچنین نژادهای زیر نمی‌توانند در آپارتمان اقامت کنند، باید بند دار و پوزه باشند، باید در بخش خدمات دامپزشکی ثبت شوند: بولی. تریر، بول تریر مینیاتوری، هاسکی، بولداگ انگلیسی، Perro de Pressa Mallorquin، Bull Dog و Shar Pei.

 

۱۱.صادرات حیوانات خانگی:

برای صادرات حیوان خانگی خود از امارات، شرایط اولیه مجوز صادرات است که در فرودگاه‌های بین المللی دبی، ابوظبی یا شارجه مورد بررسی قرار می‌گیرد، واکسیناسیون معتبر هاری بین یک سال تا ۳۰ روز قبل از صادرات، اثبات اینکه حیوان خانگی شما میکروچیپ شده است. باکس‌ای که مطابق با دستورالعمل‌های انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی است.

 

حیوانات خانگی که پس از بازدید از امارات متحده عربی خارج می‌شوند نیز باید مجوز صادرات دریافت کنند. صاحبان حیوانات خانگی باید برنامه ریزی کنند که شخصاً برای مجوز از وزارت کشاورزی و شیلات درخواست دهند. این مجوز همچنین می‌تواند به صورت آنلاین درخواست شود. اگر قصد دارید پس از خروج از کشور به امارات برگردید، حیوان خانگی شما باید دارای ریزتراشه، واکسن فعلی هاری، گواهی سلامت و مجوز صادرات باشد.

 

اگر در حد بودجه شما باشد، استفاده از خدمات یک نماینده برای درخواست مجوز مفید است.

 

حیوانات خانگی که از امارات متحده عربی خارج می‌شوند، تا زمانی که واکسن هاری آنها قبل از ورود مجدد به کشور منقضی نشده باشد، برای بازگشت نیازی به آزمایش تیتر هاری ندارند. حیوانات خانگی که به امارات برمی گردند باید یک کپی از گواهی سلامت دامپزشکی صادر شده در هنگام خروج از کشور همراه داشته باشند.

 

۱۲.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگانی که از ایالات متحده (به استثنای تنسی) وارد می‌شوند دارای گواهی سلامت، گواهی مبدأ، اطلاعات پرداخت در صورت وجود و مجوز واردات از وزارت تغییرات آب و هوا و محیط زیست خواهند بود. اگر پرنده خانگی شما مشمول الزامات CITIES باشد، این مجوزها باید تضمین شوند.

 

خرگوش‌ها، همسترها، خوکچه‌های هندی و سایر پستانداران کوچک باید میکروچیپ شده و همراه با گواهی سلامت باشند. سایر بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان و دوزیستان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را برآورده کنند و برای ورود به امارات متحده عربی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۳.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات امارات متحده عربی است.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱