کلینیک دامپزشکی روژان
آفریقای جنوبی

قوانین حمل و نقل حیوانات آفریقای جنوبی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات آفریقای جنوبی

سگ شما در هنگام ورود به آفریقای جنوبی قرنطینه خواهد شد مگر اینکه از کشورهای خاصی وارد شود. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

تمام سگ‌ها و گربه‌های خانگی که وارد آفریقای جنوبی می‌شوند باید با ریزتراشه ۱۵ رقمی ISO برای حیوانات خانگی ریزتراشه شوند. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. مجوز واردات:

آفریقای جنوبی برای ورود با مدیر بهداشت حیوانات به درخواست واردات نیاز دارد، مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشورهای عضو SADC زیر وارد شود: بوتسوانا، لسوتو، مالاوی، نامیبیا، سوازیلند یا زیمبابوه. حیوانات خانگی که از این کشورها وارد می‌شوند به مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی هاری که در مرحله شماره ۲ انجام می‌شود و گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در کشور صادرکننده نیاز دارند.

 

صاحبان حیوانات خانگی از کشورهای دیگر باید قبل از سفر خود برای مجوز آوردن حیوان خانگی خود به آفریقای جنوبی درخواست دهند. یک نماینده می‌تواند روند درخواست را تسهیل کند. پس از دریافت فرم تکمیل شده درخواست واردات، مجوز واردات دامپزشکی صادر و مستقیماً برای شما ارسال می‌شود. مجوز از تاریخ صدور به مدت ۶ ماه مناسب است.

 

 1. واکسیناسیون:

اگر حیوان خانگی شما مستقیماً از استرالیا، نیوزلند، ایرلند شمالی و بریتانیا وارد آفریقای جنوبی شود، واکسیناسیون هاری حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود لازم است. واکسیناسیون باید پس از کاشت ریزتراشه انجام شود. توجه داشته باشید که آفریقای جنوبی واکسیناسیون ۲ یا ۳ ساله را نمی‌پذیرد.

 

 1. آزمایشات خون:

آزمایش تیتر خون

آفریقای جنوبی نیازی به آزمایش تیتر خون هاری (RNATT) برای سگ‌ها یا گربه‌هایی که از هر کشوری وارد می‌شوند، ندارد. با این حال، اگر حیوان خانگی شما سگ است، باید طی ۳۰ روز پیش از ورود به آفریقای جنوبی، با روش‌های تأیید شده توسط OIE برای بیماری‌های زیر آزمایش شود: بروسلا کانیس، تریپانوزوما ایوانسی، بابزیا گیبسونی، دیروفیلاریا ایمیتیس و لیشمانیا.

توجه داشته باشید که اگر این آزمایشات اشتباه انجام شود یا نتایج قابل قبول نباشد، سگ شما به کشور مبدأ بازگردانده می‌شود.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۱۰ روز پیش از ورود، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی دامپزشکی برای آفریقای جنوبی را تکمیل می‌کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، گواهی دامپزشکی باید توسط یک دامپزشک معتبر USDA تکمیل شود تا در صورت سفر از ایالات متحده، توسط USDA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است، باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مراحل پس از واردات / قرنطینه:

مراحل پس از ورود آفریقای جنوبی:

پس از ورود به آفریقای جنوبی، گواهی دامپزشکی و مجوز واردات تأیید شده را به افسر قرنطینه ارائه خواهید کرد. گربه‌هایی که نسخه‌های اصلی مجوز واردات و گواهی سلامت دامپزشکی را دارند، مشمول قرنطینه نخواهند شد.

سگ‌ها حداقل ۱۴ روز در قرنطینه خواهند بود مگر اینکه از کشورهای زیر وارد شوند. و با مدارک کامل تکمیل شده همراه باشند: ایالات متحده، کانادا، آرژانتین، اتریش، استرالیا، بلژیک، بوتسوانا، بلغارستان، کومور، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، گرسنه، ایسلند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، لتونی، لسوتو، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالاوی، مالت، نامیبیا، هلند، نیوزیلند، ایرلند شمالی، نروژ پرتغال، لهستان، ریونیون، رومانی، اسپانیا، اسلواکی، اسلوونی، سوازیلند، سوئد، سوئیس، بریتانیا، و زیمبابوه.

 

 1. ورود هوایی:

سگ‌هایی که در بدو ورود به آفریقای جنوبی قرنطینه می‌شوند، فقط از طریق فرودگاه‌های بین المللی ژوهانسبورگ یا کیپ تاون به آفریقای جنوبی وارد می‌شوند و اجازه ورود به آفریقای جنوبی از طریق فرودگاه یا بند ورودی دیگر (از جمله پست‌های مرزی زمینی) را نخواهند داشت. گربه‌ها مجاز به ورود زمینی به آفریقای جنوبی از موزامبیک هستند.

سگ‌ها و گربه‌هایی که از کشورهایی که مشمول قرنطینه نیستند وارد می‌شوند نیز می‌توانند از طریق فرودگاه بین‌المللی دوربان به آفریقای جنوبی وارد شوند.

در مواردی که به دلیل عدم وجود مدارک مناسب نیاز به قرنطینه حیوانات است، باید قبل از ورود با افسر قرنطینه در بند ورودی تماس بگیرید. افسر قرنطینه رزرو محل اقامت در ایستگاه قرنطینه را ترتیب می‌دهد و باید قسمت مربوطه فرم درخواست را تکمیل کند.

حیوان خانگی شما باید به عنوان محموله هوایی به آفریقای جنوبی پرواز کند، مگر اینکه یک حیوان خدمات گواهی شده باشد که به یک مسافر معلول خدمات رسانی می‌کند.

سایر حیوانات خانگی برای سفر به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارند.

در ادامه؛

سگ‌ها و گربه‌هایی که در ترانزیت از آفریقای جنوبی از طریق جاده به سایر کشورهای آفریقایی حرکت می‌کنند. به عنوان واردات عادی در نظر گرفته می‌شوند و بنابراین باید با الزامات بهداشتی دامپزشکی مندرج در مراحل ۱-۵ مطابقت داشته باشند.

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که از طریق هوا به نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند، لسوتو، زامبیا، تانزانیا، آنگولا، جمهوری دموکراتیک کنگو، تانزانیا، کنیا، موریس، مالاوی و سیشل ترانزیت می‌کنند باید توسط دامپزشک آفریقای جنوبی همراه باشند. مجوز عبور برای سگ/گربه و باید با مراحل #۱-۵ مطابقت داشته باشد. حیوانات خانگی که از طریق آفریقای جنوبی به کشورهای دیگر ترانزیت می‌کنند فقط تا زمانی که در منطقه امن فرودگاه بمانند به مجوز عبور نیاز دارند.

Etihad Airways قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

اگر سگ یا گربه شما آفریقای جنوبی را به مقصد کشورهایی که نیازی به قرنطینه ندارند (مرحله شماره ۶ را ببینید) برای تعطیلات کمتر از ۱۰ روز ترک می‌کند، می‌توانید مجوز واردات دامپزشکی دریافت کنید. آزمایش خون لازم نیست مگر اینکه کشور مقصد شما آلوده به هر یک از بیماری‌های ذکر شده در مرحله ۴ باشد. ریزتراشه و مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی هاری که طبق مرحله #۲ انجام شده است باید در دسترس باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر سه ماه نیازی به واکسینه شدن برای هاری ندارند. با این حال، توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کمتر از ۳ ماه فقط در صورتی می‌توانند به آفریقای جنوبی سفر کنند که ثابت شود مادر توله سگ یا بچه گربه بیش از ۳۰ روز قبل و کمتر از ۱۲ ماه قبل از تولد توله سگ برای هاری واکسینه شده است. یا بچه گربه این حیوانات خانگی باید پس از ورود به آفریقای جنوبی در سن ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند و مدرک واکسیناسیون باید به مقامات دامپزشکی آفریقای جنوبی ارائه شود.

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۸ هفته نمی‌توانند محموله را به داخل یا خارج از آفریقای جنوبی پرواز دهند. بچه سگ‌ها و بچه گربه‌های بین ۸ تا ۱۲ هفتگی که واکسینه نشده‌اند، باید با مدرکی مبنی بر واکسیناسیون مادرشان که در بالا ذکر شد سفر کنند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌های بالای ۱۶ هفته باید زودتر از ۱۲ هفتگی و حداقل ۳۰ روز قبل از سفر گواهی هاری مبنی بر واکسیناسیون داشته باشند.

تمام واکسیناسیون باید توسط دامپزشک مجاز انجام شود.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

در حال حاضر، آفریقای جنوبی در حال حاضر هیچ گونه نژاد سگ را ممنوع نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

مقامات دامپزشکی باید تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد حیوان خانگی شما و همچنین شناسنامه دامپزشکی حیوان خانگی شما را ببینند. که نشان می‌دهد همه واکسن‌ها جاری هستند.

تمام سگ‌ها و گربه‌هایی که بدون همراه از ژوهانسبورگ به اتحادیه اروپا پرواز می‌کنند، باید با گواهی سلامت صادر شده توسط یک مرکز ثبت‌شده در وزارت کشاورزی طی ۵ روز پس از خروج از آفریقای جنوبی همراه باشند.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و موش‌ها اجازه ورود به آفریقای جنوبی را ندارند. پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است سایر شرایط را داشته باشند و برای ورود به آفریقای جنوبی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آفریقای جنوبی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱