کلینیک دامپزشکی روژان
تایوان

قوانین حمل و نقل حیوانات تایوان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تایوان مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

قوانین حمل و نقل حیوانات تایوان

تمام مقررات زیر در مورد واردات سگ و گربه به تایوان اعمال می‌شود. این مقررات همچنین شامل حیوانات خدماتی و عاطفی می‌شود.

توجه داشته باشید که سگ‌ها و گربه‌ها نمی‌توانند از بنگلادش وارد تایوان شوند و همچنین نمی‌توانند در مسیر خود به تایوان از بنگلادش عبور کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به تایوان، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک میکروتراشه حیوان خانگی ISO 11784/11785 که دارای ۱۵ رقم است و رمزگذاری نشده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر یک سال قبل از ورود، مدرکی مبنی بر واکسیناسیون هاری داشته باشد. تایوان واکسن ۲ یا ۳ ساله هاری را نمی‌پذیرد. سگ یا گربه شما را نمی‌توان قبل از ۹۰ روزگی واکسینه کرد.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

اگر سگ یا گربه شما متولد و بزرگ شده باشد یا ۶ ماه گذشته را در ژاپن، بریتانیا، سوئد، ایسلند، استرالیا، نیوزلند، نروژ (غیر از سوالبارد)، هاوایی، گوام یا سنگاپور گذرانده باشد، حیوان خانگی شما نیازی به آن نخواهد داشت. آزمایش تیتر هاری برای ورود به تایوان حیوانات خانگی که از کشورهای دیگر وارد تایوان می‌شوند باید بین ۱۸۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به تایوان آزمایش تیتر هاری انجام دهند. حیوانات خانگی که نمی‌توانند نیاز ۱۸۰ روزه را برآورده کنند، برای مدت زمانی که طول می‌کشد تا با شرایط ۱۸۰ روزه مطابقت داشته باشند قرنطینه می‌شوند. نمونه‌های آزمایش تیتر باید در آزمایشگاه‌های OIE پردازش شوند.

حیوانات خانگی که از ایالات متحده وارد تایوان می‌شوند باید بین ۹۰ روز و ۱۲ ماه ورود آزمایش تیتر انجام دهند. حیوانات خانگی که نمی‌توانند الزامات قرنطینه را رعایت کنند باید برای مدت زمانی که طول می‌کشد تا با الزامات ۹۰ روزه قرنطینه شوند. نمونه‌های آزمایش تیتر باید در آزمایشگاه هاری K-State، دانشگاه ایالتی کانزاس، آزمایشگاه وزارت دفاع، آزمایشگاه تجزیه و تحلیل مواد غذایی دامپزشکی و تشخیص، تگزاس پردازش شوند.

برای حیوانات خانگی که از کشور خارج می‌شوند و می‌خواهند بازگردند، آزمایش تیتر را می‌توان قبل از خروج و ظرف یک سال یا ورود مجدد در تایوان انجام داد.

سگ‌های سرویس می‌توانند ۹۰ روز پس از انجام آزمایش تیتر با نتایج قابل قبول وارد تایوان شوند. سگ‌های سرویس به عنوان یک سگ راهنما، سگ شنوا یا سگ کمک بدنی که توسط یک آژانس آموزشی معتبر توسط فدراسیون بین المللی سگ راهنما یا Assistande Dogs International تأیید شده است، تعریف می‌شود.

نمونه باید به آزمایشگاه مورد تأیید OIE (سازمان جهانی بهداشت حیوانات) یا آزمایشگاه‌های تأیید شده توسط دفتر بازرسی و قرنطینه بهداشت حیوانات و گیاهان ارسال شود.

 

 1. گواهی سلامت:

سپس یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، باید یک گواهی دامپزشکی برای تایوان را به زبان چینی یا انگلیسی تکمیل کند تا توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند. اصل این سند باید همراه با مجوز واردات در مبدأ ورودی موجود باشد.

اگر از یکی از کشورهای فهرست شده در مرحله ۳ وارد تایوان می‌شوید، گواهی سلامت باید نشان دهد که کشور مبدأ برای مدت دو سال قبل از صادرات عاری از هاری بوده است.

ادامه نکات قوانین حمل و نقل حیوانات تایوان:

 1. مجوز واردات:

حداقل ۳۰ روز قبل از ارسال باید از شعبه Hsinchu یا ایستگاه بازرسی فرودگاه Kaohsiung شعبه Kaohsiung برای مجوز واردات درخواست دهید.

اگر حیوان خانگی شما در قرنطینه قرار می‌گیرد، باید حیوان خانگی شما را در این مرحله رزرو کنید.

سگ‌ها یا گربه‌هایی که تایوان را ترک می‌کنند و می‌خواهند ظرف ۳ ماه برگردند، باید برای یک سند قرنطینه صادراتی از مرجع مستقر در محل ورودشان درخواست دهند.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

مگر اینکه سگ یا گربه شما پس از تولد و بزرگ شدن یا زندگی ۶ ماهه قبل از واردات از کشوری که در مرحله ۳ ذکر شده است وارد تایوان شود، مشمول ۷ روز قرنطینه خواهد شد.

اگر حیوان خانگی شما ظرف ۳ ماه پس از خروج با سند قرنطینه صادراتی به تایوان بازگردد. وضعیت پزشکی جدی داشته باشد و نتواند قرنطینه شود. یا در یک رویداد بین المللی کوتاه مدت شرکت کند، قرنطینه لغو می‌شود.

سگ‌ها و گربه‌هایی که پس از عبور از کشوری که در مرحله شماره ۳ ذکر نشده است، وارد تایوان می‌شوند، باید در باکس‌ای که توسط سازمان دامپزشکی دولتی در کشور مبدأ مهر و موم شده است سفر کنند و همراه با سند صادر شده توسط مقامات رسمی یا گمرک کشور ترانزیت باشند. حیوان خانگی فرودگاه یا بندرگاه را ترک نکرد و با سایر حیوانات ناقل هاری تماس نداشت.

گربه‌های استرالیایی در یک مرکز تأیید شده در کشور مبدأ تحت قرنطینه ۲۸ روزه قرار می‌گیرند. و دو بار برای بیماری هندرا آزمایش می‌شوند.

اگر از مالزی وارد تایوان می‌شوید، سگ یا گربه شما باید حداقل ۴۵ روز قبل از ارسال، برای قرنطینه قبل از صادرات در یک محل قرنطینه ایزوله تأیید شده تحت نظارت مقامات قرنطینه حیوانات دولت مالزی نگهداری شود. در طول قرنطینه قبل از صادرات، سگ یا گربه شما باید بازرسی شود و فاقد شواهد بالینی بیماری ویروس نیپا باشد. این باید در گواهی سلامت منعکس شود.

Air Mauritius Airlines (قوانین حمل و نقل حیوانات)
ادامه مطلب

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی تایوان تایوان، فرودگاه سونگشان تایپه، فرودگاه تایچونگ یا فرودگاه کائوسیونگ وارد تایوان شوند.

اگر از کشوری که در مرحله ۳ ذکر شده وارد تایوان می‌شوید و حیوان خانگی شما در مسیر تایوان از طریق کشوری که در مرحله ۳ ذکر نشده است حمل و نقل شود، باکس حیوان خانگی شما باید توسط مقامات دولتی در کشور مبدأ که مسئول واردات و صادرات است مهر و موم شده باشد. حیوانات خانگی همچنین باید همراه با گواهی صادر شده توسط شرکت هواپیمایی یا شرکت حمل و نقل شما باشد مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما بندر یا فرودگاه را ترک نکرده و در هنگام توقف در معرض هیچ حیوان دیگری قرار نگرفته است. از حمل و نقل از طریق کشورهای رده ۴ باید اجتناب شود.

سگ‌ها و گربه‌ها از سرزمین اصلی چین (به استثنای هنگ‌کنگ و ماکائو) از ورود به تایوان منع می‌شوند مگر اینکه با مجوز ویژه از اداره تجارت خارجی وزارت امور اقتصادی همراه باشند. برای درخواست مجوز واردات، مجوز ویژه لازم است. حیوانات خانگی از بنگلادش نمی‌توانند ترانزیت یا وارد تایوان شوند. برای حیوانات خانگی که قبلاً از تایوان صادر شده‌اند، مجوز ویژه لازم نیست.

باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند. تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند تایوان سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

و در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات تایوان؛

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید زودتر از ۹۰ روزگی ریزتراشه و واکسن هاری زده شوند و قبل از ورود به تایوان ۳۰ روز صبر کنند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

در حال حاضر، تایوان هیچ گونه نژاد سگ یا گربه را ممنوع نمی‌کند.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

برای حیوانات خانگی که تایوان را ترک می‌کنند، تمام مدارک مورد نیاز کشور مقصد باید ارائه شود. صاحبان باید سگ یا گربه خود، گواهی واکسیناسیون (در صورت نیاز به واکسیناسیون هاری یا سایر واکسیناسیون توسط کشور واردکننده.)، شناسه یا پاسپورت مالک و نتیجه آزمایش تیتر (در صورت نیاز کشور واردکننده) را به شعبه محلی بیاورند. دفاتر یا ایستگاه‌های بازرسی اداره بازرسی و قرنطینه بهداشتی حیوانات و نباتات حداکثر ۷ روز قبل از حرکت برای دریافت گواهی رسمی دامپزشکی.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به تایوان باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است. باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

&lt;/p></p><p>در ای

ن مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تایوان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱