کلینیک دامپزشکی روژان
ترینیداد و توباگو

قوانین حمل و نقل حیوانات ترینیداد و توباگو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ترینیداد و توباگو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

ترینیداد و توباگو

ترینیداد و توباگو گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را از کشورهای تأیید شده برآورده می‌کنند قرنطینه نمی‌کند (به زیر مراجعه کنید). تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. مطمئن شوید که دامپزشک شما ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن می‌کند.

شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما باید در تمام مدارک مورد نیاز برای ورود به ترینیداد و توباگو وجود داشته باشد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

بدون ورود به ترینیداد و توباگو از کشور رده ۱ (مرحله شماره ۷ را ببینید)، حیوان خانگی شما باید بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به ترینیداد و توباگو از کشورهای رده ۱ فهرست شده در مرحله ۷، آزمایش تیتر هاری لازم نیست.

حیوانات خانگی که از کشورهای رده ۲ یا ۳ که در مرحله ۹ فهرست شده‌اند وارد ترینیداد و توباگو می‌شوند، باید مدرکی دال بر آزمایش تیتر هاری داشته باشند که زودتر از ۱ ماه پس از واکسیناسیون هاری انجام شود. (پیش از انجام آزمایش، از دامپزشک خود بخواهید میکروچیپ حیوان خانگی شما را اسکن کند.) نمونه‌ها باید در یک آزمایشگاه تأیید شده پردازش شوند.

 

 1. گواهی سلامت:

یک گواهی سلامت دامپزشکی برای ترینیداد و توباگو باید توسط دامپزشک مجاز در عرض ۷ روز پیش از ورود صادر شود که نشان دهد حیوان شما در سلامت کامل و عاری از بیماری‌های عفونی است. توصیه می‌کنیم در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید. اگر از کشور دیگری به ترینیداد و توباگو سفر می‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

مجوز واردات از وزارت کشاورزی باید حداقل یک هفته قبل برای کشورهای دسته ۱ و ۲ اعمال شود (به مراحل ۷ و ۸ مراجعه کنید). برای حیوانات خانگی که از کشورهای رده ۳ وارد ترینیداد و توباگو می‌شوند، مجوز باید ۵ ماه قبل ثبت شود (مرحله ۹ را ببینید).

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان کنه‌ها و کرم‌های نواری ظرف ۱۰ روز پیش از ورود به ترینیداد و توباگو لازم است.

 

 1. الزامات هاری ۱:

کشورهای دسته ۱:

آنگویلا، آنتیگوا و باربودا، آروبا، اتریش، استرالیا، باربادوس، بلژیک، برمودا، بونیر، جزیره کیمن، جزایر کانال، کوراسائو، جمهوری چک، دانمارک، دومینیکا، پلینزی فرانسه، آلمان، بریتانیا، گوادلوپ، ایسلند، ایرلند، جامائیکا، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، مالزی، مالت، مارتینیک، موریس، مونتسرات، کالدونیای جدید، نیوزلند، پرتغال، سابو، سنت اوستاتیوس، سنگاپور، سنت بارتلمی، سنت کیتس نویس، سنت لوسیا، سنت مارتین، سنت وینسنت، سوئد، سوئیس و وانواتو

 

 1. الزامات هاری ۲:

کشورهای دسته ۲:

ساموآی آمریکایی، آندورا، آرژانتین، جزیره آسنتیون، آزور، بحرین، بلغارستان، بوسنی و هرزگوین، جزیره ویرجین بریتانیا، کانادا، جزایر قناری، شیلی، کرواسی، استونی، جزایر فالکلند، جزایر فارو، فیجی، فنلاند، فرانسه، گویان فرانسه، آلمان، جبل الطارق، گرینلند، گوام، هاوایی، هنگ کنگ، مجارستان، ژاپن، لتونی، لیتوانی، مایوت، مکزیک، موناکو، هلند، ماریانای شمالی، نروژ، لهستان، پورتوریکو، ریونیون، رومانی، فدراسیون روئیسی، سن مارینو، اسلواکی, اسلوونی, اسپانیا, سنت هلنا, سنت مارتین, سنت پیر و میکلون, تایوان, امارات متحده عربی, جزایر ویرجین ایالات متحده, ایالات متحده (سرزمین اصلی).

قوانین حمل و نقل حیوانات امارات متحده عربی(صفر تا صد)
ادامه مطلب

 

 1. الزامات هاری ۳:

کشورهای دسته ۳:

همه کشورهایی که به عنوان رده ۱ یا ۲ فهرست نشده‌اند.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی پیارکو وارد ترینیداد و توباگو شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند. اطلاع رسانی به افسر دامپزشکی از زمان برنامه ریزی شده ورود حداقل ۲۴ ساعت قبل از فرود.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند ترینیداد و توباگو سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و در صورت مجاز بودن باید گواهی سلامت برای ورود به ترینیداد و توباگو داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ترینیداد و توباگو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱