کلینیک دامپزشکی روژان

آیا قوانین حمل و نقل حیوانات انگلستان را می دانید؟

آیا قوانین حمل و نقل حیوانات انگلستان را می دانید؟

 

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا قوانین این کشور را در خصوص حیوانات بررسی کنیم:

پرچم انگلستان

 

در تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۲۰: همه شهروندان بریتانیایی و همچنین گردشگرانی که از طریق هواپیما یا کشتی وارد بریتانیا می‌شوند، ملزم به ارائه آدرسی هستند که در آن هنگام ورود به بریتانیا قرنطینه خانگی را انجام می‌دهند. اگر آدرسی ارائه نشود، قرنطینه در محلی نزدیک به فرودگاه تکمیل می‌شود و صاحبان حیوانات خانگی باید ترتیبی اتخاذ کنند تا حیوانات خانگی خود را نگهداری کنند. برای کسانی که از ایرلند، جزایر کانال و جزیره من وارد انگلستان می‌شوند، معافیت اعطا می‌شود. ترانزیت نیز تا زمانی که ترخیص نشده از گمرک معاف است.

به‌روزرسانی کووید ۱۹: با توجه به تقاضای فعلی، هیچ حیوان زنده‌ای را نمی‌توان در آخر هفته‌ها به هیترو وارد کرد مگر به دلیل شرایط استثنایی. فقط ۵-۷ حیوان خانگی در هر پرواز مجاز خواهند بود. اطلاع قبلی لازم است.

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا انگلیس و بریتانیا را به عنوان کشور سوم فهرست شده در بخش ۲ طبقه بندی کرده است. برای ورود به اتحادیه اروپا از بریتانیا نیازی به آزمون تیتر نخواهد بود. با این حال، پاسپورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نخواهد شد. گواهی سلامت دیگری مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما در هنگام ورود به انگلستان اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اولین قدم برای آماده سازی سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به انگلستان این است که حیوان خانگی خود را با میکروچیپ پانزده رقمی حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب دارید:

شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توانید با مقامات پست بازرسی مرزی در انگلستان تماس بگیرید و در مورد اینکه آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر، تماس بگیرید.

اگر ریزتراشه فعلی حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌تواند تراشه سازگار را کاشت کند. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحله شماره ۵ را ببینید).

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱۱ زده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده باشد، یک شکل قابل قبول شناسایی است.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند که پس از کاشت میکروچیپ برای ورود به انگلستان انجام شده است.

اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد. اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود.

تمام واکسیناسیونی که پس از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود، واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشور کنترل شده با هاری وارد انگلستان می‌شود، واکسیناسیون اولیه هاری باید حداکثر ۲۱ روز قبل از ورود به انگلستان انجام شود.

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که:

واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد

واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد.

انگلستان واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها را می‌پذیرد. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد. در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که حیوان خانگی شما وارد انگلستان شد، برای چکاپ های بعدی به یک دوره انتظار ۲۱ روزه نیازی نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود رعایت شود.

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد انگلیس می‌شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند (مرحله ۳ را ببینید).

 

۳.تست تیتر هاری:

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد انگلیس می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب، اما بازدید از دامپزشک قابل قبول است). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، باید آزمایش تیتر هاری (FAVN) انجام شود (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.) نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض نتایج آزمایش در محدوده قابل قبول، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد انگلستان شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد بریتانیا شوید. اگر ۳ ماه تقویمی قبل از سفر ندارید، حیوان خانگی شما برای مدت زمان لازم برای انجام این ۳ ماه قرنطینه خواهد شد.

 

۴.درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ شما بتواند وارد انگلستان شود، باید یک تا پنج روز قبل از ورود به این کشور در برابر کرم‌های نواری خاص درمان شود، مگر اینکه حیوان خانگی شما مستقیماً از کشور دیگری از انگلستان، فنلاند، ایرلند، مالت یا نروژ وارد شود.

 

۵. قوانین حمل و نقل حیوانات انگلستان – گواهی سلامت حیوان خانگی:

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل غیرتجاری:

مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

حمل و نقل غیرتجاری به انگلستان از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از یک کشور مبتلا به هاری وارد انگلستان می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت غیرتجاری انگلستان برای انگلستان را ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به انگلستان سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شود.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مرحله ۷ مراجعه کنید). این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حمل و نقل غیرتجاری به انگلستان از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشوری که پاسپورت حیوان خانگی آن پذیرفته شده است:

گذرنامه حیوانات خانگی از کشورهای زیر پذیرفته می‌شود: آندورا، آزور و مادیرا، جزایر قناری، گویان فرانسه، جبل الطارق، گرینلند و جزایر فارو، گوادلوپ، ایسلند، لیختن اشتاین، مارتینیک، موناکو، نروژ، رئونیون، سن مارینو، سوئیس و واتیکان.

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

از دامپزشک خود بخواهید پاسپورت حیوان خانگی خود را به روز کند. گواهی سلامت بریتانیا برای حیوانات خانگی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای ذکر شده در بالا به انگلستان سفر می‌کنند لازم نیست (گذرنامه حیوانات خانگی اتحادیه اروپا پذیرفته می‌شود) مگر اینکه در هر زمانی پس از دریافت ریزتراشه حیوان خانگی شما توسط دامپزشک خارج از اتحادیه اروپا واکسن تقویت کننده هاری انجام شود. که در پاسپورت حیوانات خانگی اتحادیه اروپا ثبت نشده است.

گواهی سلامت GB برای حیوانات خانگی که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای فهرست شده در مرحله شماره ۶ به بریتانیا سفر می‌کنند مورد نیاز است، مگر اینکه حیوان خانگی شما پاسپورت فعلی اتحادیه اروپا حیوان خانگی داشته باشد. حیوانات خانگی که از ایرلند شمالی به طور غیرتجاری وارد بریتانیا می‌شوند مشمول این شرایط نیستند. بررسی سفر حیوانات خانگی بین بریتانیا و ایرلند شمالی برای مدت نامحدودی به حالت تعلیق درآمده است.

مهم نیست که از چه کشوری وارد انگلیس می‌شوید، شما یا نماینده شما باید اعلامیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کنید که در آن بیان شود حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون صاحب آنها سفر می‌کنند.

حمل و نقل تجاری به انگلستان از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل در خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت تجاری بریتانیا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA برای تأیید توسط USDA ایالتی معتبر باشد.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به انگلستان سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شود.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (برای حمل و نقل بیش از ۵ حیوان خانگی به مرحله ۷ مراجعه کنید.) این فرم برای ۴ ماه سفر در اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حیوان خانگی شما باید در یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین المللی هیترو یا گاتویک وارد انگلیس شود. اطلاعیه باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از ورود داده شود.

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.

حمل و نقل تجاری به انگلستان از کشورهای مبتلا به هاری خارج از اتحادیه اروپا:

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت فقط می‌توانند از این کشورهای آلوده به هاری وارد انگلیس شوند. حیوانات خانگی باید با تمام قوانین بالا مطابقت داشته باشند و همچنین طبق مرحله ۳ بالا آزمایش تیتر هاری داشته باشند.

سفر دریایی با حیوانات خانگی
ادامه مطلب

حمل و نقل تجاری به انگلستان از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

حیوان خانگی شما باید از یک محل دارای مجوز که در مقام حاکم در کشور اتحادیه اروپا که مسئول واردات و صادرات حیوانات است، ثبت شده است.

دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوان خانگی شما را دریافت کرده و به روز کند.

گواهی سلامت داخل تجارت که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شود، مورد نیاز است.

اگر حیوان خانگی شما طبق مقررات تجاری از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به انگلستان سفر می‌کند، یک نماینده دارای مجوز در کشور مبدأ که برای ورود به حمل و نقل در IPAFFS ثبت نام کرده است باید حمل و نقل را انجام دهد.

 

۶. قوانین انگلیس – ورود به انگلستان از مالزی و استرالیا:

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد انگلستان می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

  1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
  2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
  3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد انگلستان شوند، به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده باشد.

 

۷.صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها طبق مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آن آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

۸. قوانین انگلیس – ورود هوایی به انگلستان:

با توجه به مقرراتی که توسط خطوط هوایی تجاری تأیید شده برای پرواز حیوانات به بریتانیا تعیین شده است، حیوانات خانگی باید به عنوان کارگو (هوایی) در یک شرکت هواپیمایی تأیید شده وارد شوند، مگر اینکه حیوانات خدماتی دارای گواهی پزشکی یا حیوانات حمایت عاطفی مستند باشند و شرکت هواپیمایی شما برنامه‌ای دارد که از حمل و نقل پشتیبانی می‌کند.

مگر اینکه از ایرلند سفر کنید، حیوانات خانگی همراه که از طریق هوا از خارج از بریتانیا وارد می‌شوند، باید این کار را در یک خط هوایی تأیید شده در پست‌های بازرسی مرزی لندن هیترو، لندن گاتویک، لندن منچستر، ادینبورگ، گلاسکو یا دوبلین انجام دهند. حیوانات خانگی که بدون همراه سفر می‌کنند باید در فرودگاه‌های هیترو لندن، گتویک یا ادینبورگ وارد بریتانیا شوند.

حیوانات خانگی باید مستقیماً وارد انگلستان شوند یا از طریق یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترانزیت کنند. اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا عبور می‌کند، یک اعلامیه حمل و نقل لازم است مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما هیچ تماسی با حیوانات ناقل هاری نداشته و در هواپیما یا فرودگاه امن باقی مانده است.

در ادامه ورود هوایی؛

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی انگلیس باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

از اول ژانویه ۲۰۲۱، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) برای حیوانات خانگی که از اتحادیه اروپا و همچنین هر کشور دیگری وارد بریتانیا می‌شوند، اعمال می‌شود. در صورت ورود به بریتانیا به عنوان بازدیدکننده، مالیات بر ارزش افزوده هنگام خروج از بریتانیا مسترد خواهد شد.

اگر حیوان خانگی شما در حال انتقال اقامت به انگلستان است، برای جلوگیری از پرداخت مالیات باید فرم انتقال اقامت در گمرک ثبت شود. به صاحبان حیوانات خانگی که فرم را پر نکرده‌اند، پس از تکمیل فرم، وجه به آنها بازگردانده می‌شود.

حیوانات خانگی که از یک کشور دیگر اتحادیه اروپا به بریتانیا باز می‌گردند تا زمانی که مدرکی مبنی بر خروج حیوان خانگی از بریتانیا با صاحبش ارائه شود، مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی‌شود.

حیوانات خانگی که حداقل ۶ ماه است که مالک آنها نبوده و یا در حال خرید هستند، مشمول ۲۰ درصد ارزش حیوان خانگی و هزینه حمل و نقل و واردات می‌شوند.

 

۹. قوانین انگلیس – واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به بریتانیا را ندارند. توله‌ها و بچه گربه‌ها باید ریزتراشه شوند، سپس واکسینه هاری زودتر از ۱۲ هفتگی انجام شود. تمام مقررات در مراحل ۱-۵ اعمال خواهد شد.

 

۱۰. قوانین حمل و نقل حیوانات انگلستان – نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر یا مخلوط آنها مجاز به ورود یا ترانزیت به انگلیس نیستند: فیلا برزیلی، دوگو آرژانتینو، توسا اینو ژاپنی یا پیت بول تریر استافوردشایر آمریکایی. همچنین برخی از انواع که بولداگ‌های آمریکایی و پیت بول هستند. ورود یا ترانزیت به انگلستان با هر یک از این نژادها یا مخلوط آنها غیرقانونی است.

سگ‌ها را فقط می‌توان برای معافیت از قوانین سگ‌های خطرناک بریتانیا از طریق دادگاه در نظر گرفت. صاحبان حیوانات خانگی نمی‌توانند هنگام واردات سگ‌های خود از معافیت استفاده کنند. فقط سگ‌هایی که پس از قرار گرفتن در لیست معافیت به بریتانیا باز می‌گردند می‌توانند وارد شوند.

لطفاً توجه داشته باشید که این ممنوعیت در مورد سگ‌هایی نیز اعمال می‌شود که در هنگام حمل و نقل به کشورهای دیگر در بریتانیای کبیر وقت می‌گذرانند.

اگر یک گربه دورگه ولفی یا گربه ساوانا دارید، باید قبل از سفر از آژانس بهداشت حیوانات و آزمایشگاه‌های دامپزشکی مشاوره بگیرید.

 

 

۱۱. قوانین حمل و نقل حیوانات انگلستان – صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها که از بریتانیا به مقصد یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج می‌شوند باید میکروچیپ شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از خروج از کشور قرنطینه بمانند.

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها که انگلیس را به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا ایرلند شمالی ترک می‌کنند باید فرم درخواست صادرات و گواهی سلامت حیوانات صادر شده توسط دامپزشک رسمی داشته باشند، مگر اینکه پاسپورت حیوانات خانگی اتحادیه اروپا صادر شده در اتحادیه اروپا را داشته باشند. همه حیوانات خانگی باید در نقطه ورود مسافران (پست‌های بازرسی مرزی) وارد اتحادیه اروپا یا ایرلند شمالی شوند. سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که انگلستان را به مقصد کشورهای دیگر ترک می‌کنند باید گواهی سلامت صادرات صادر شده توسط دامپزشک رسمی داشته باشند.

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با شیوع بالای هاری ببرید، دامپزشک شما باید قبل از خروج از کشور، در صورت تمایل به بازگشت، آزمایش تیتر هاری انجام دهد. اگر حیوان خانگی شما دارای پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی است و واکسیناسیون و آزمایش خون آن در اتحادیه اروپا انجام شده و در پاسپورت حیوان خانگی ثبت شده است، لازم نیست ۳ ماه صبر کنید.

 

۱۲.قوانین انگلیس – دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر برای سایر گونه‌های جوندگان، خرگوش‌ها، پرندگان، ماهی‌های زینتی، بین مهره‌ها، دوزیستان و خزندگان (به استثنای لغزنده‌های گوش قرمز) که از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آندورا، سوئیس، کرواسی، ایسلند به بریتانیا وارد می‌شوند. هیچ الزامی برای بیماری هاری وجود ندارد. لیختن اشتاین، موناکو، نروژ و سن مارینو. با این حال، خرگوش‌های خانگی و جوندگان وارداتی به بریتانیا به مدت ۴ ماه قرنطینه خواهند شد. مگر اینکه حداقل ۴ ماه قبل از واردات در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کرده باشند.

واردات لاکپشت گوش قرمز به بریتانیا ممنوع است.

صاحبان پرنده یا نماینده آنها مجازند از کشورهای خاصی با پرندگان خود تحت شرایط زیر وارد بریتانیا شوند:

درخواست مجوز برای واردات پرندگان حیوان خانگی، گواهی سلامت و اظهارنامه مالک باید همراه پرنده شما باشد.

پرنده شما باید در یکی از کشورهای عضو OIE اقامت داشته باشد.

شما بیش از ۵ پرنده وارد نمی‌کنید.

پرنده شما باید ۳۰ روز قبل از صادرات یا ایزوله شده باشد.

دو واکسیناسیون علیه آنفلوانزای پرندگان با واکسن H5 بین ۶۰ روز تا ۶ ماه پس از واردات یا

۱۰ روز جداسازی و انجام آزمایش برای تشخیص آنتی ژن H5N1 یا ژنوم یا

۳۰ روز قرنطینه در یک مرکز ثبت شده در بریتانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

تمامی مجوزها باید همراه با پرندگانی باشد که تحت پوشش CITES هستند.

مجوزهای صادرات ممکن است توسط مقامات حیات وحش در کشور صادرکننده مورد نیاز باشد.

به صاحبان حیوانات خانگی سایر حیوانات اکیداً توصیه می‌شود. که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۳.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست. و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است. باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله تمام قوانین حمل و نقل حیوانات انگلستان بررسی شد.

جهت مطالعه مقالات بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

شاید برای شما جالب باشد: قوانین ترکیه برای عبور و مرور حیوانات

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

 

ارسال نظر