کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم کویت

قوانین کویت برای حمل و نقل حیوانات [بررسی صفر تا صد]

بررسی قوانین حمل و نقل حیوانات کویت به صورت کامل، کویت گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات کویت

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 15 رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

شماره میکروچیپ حیوان خانگی شما باید در تمام اسناد نشان داده شود.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کویت برای هاری واکسینه شود.

واکسیناسیونی توصیه شده برای گربه‌ها: (کلسی ویروس و هرپس ویروس و رینوتراکئیت)، پن‌لکوپنی (آنتریت)، لوسمی.

واکسن‌های توصیه شده برای سگ‌ها: دیستمپر، هپاتیت، پاروویروس، لپتوسپیروز، ویروس پاراآنفلوآنزا، بورداتلا.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به کویت از هیچ کشوری به جز لبنان نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.مجوز واردات:

برای ورود به کویت با حیوان خانگی خود، باید مجوز واردات را از سازمان امور کشاورزی و منابع ماهی (PAAAFR) دریافت کنید. تنها یک مجوز در سال برای یک نفر صادر می‌شود. مجوز فقط ۲ گربه یا ۱ سگ و ۱ گربه یا ۱ سگ را پوشش می‌دهد.

 

۵.گواهی سلامت:

در طی ۱۰ روز پیش از سفر، یک دامپزشک دارای مجوز در کشور شما باید گواهی دامپزشکی برای کویت را تکمیل کند.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به کویت نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی به کویت:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی کویت در فروانیه وارد کویت شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

توجه داشته باشید که هیچ حیوان زنده‌ای را نمی‌توان از عراق به کویت وارد کرد.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

هر زمان که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند کویت سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

 

۸.واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید زودتر از ۳ ماه برای هاری واکسینه شوند و ۲۱ روز پس از واکسیناسیون برای ورود به کویت صبر کنند. آن‌ها باید قبل از وارد شدن به کویت در هر مرحله شماره ۱ میکروچیپ شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات Ural Airlines
ادامه مطلب

 

۹.نژادهای ممنوعه:

ورود نژادهای سگ زیر یا میکس آنها به کویت ممنوع است – پیتبول، استف تریر، بول تریر استافوردشایر، ماستیف (همه نژادها)، بولداگ آمریکایی، روتوایلر، توسا اینو، گرگ یا هر سگی که با گرگ، گریت دین، سگ میکس شود. د بوردو، شار پی، یا سگ قناری.

 

۱۰.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

ورود همه گونه‌های پرندگان ممنوع است مگر اینکه منشأ آنها آلبانی، ایتالیا، اردن، مالزی، میانمار، فلسطین، تایلند، اوکراین یا زیمباوه باشد.

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به کویت باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۱.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه نکات درخصوص قوانین حمل و نقل حیوانات به کویت بررسی شده است.

جهت مطالعه مقالات بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

شاید برایتان جالب باشد:قوانین حمل و نقل حیوانات ایران

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱