کلینیک دامپزشکی روژان
جزایر ترکز و کایکوس

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ترکز و کایکوس

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ترکز و کایکوس مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

جزایر ترکز و کایکوس

جزایر ترکز و کایکوس گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به جزایر ترکز و کایکوس، حیوان خانگی شما باید ابتدا با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

مگر اینکه سگ یا گربه شما حداقل ۶ ماه قبل از ورود به جزایر ترکز و کایکوس در یک کشور رده ۱ (مرحله شماره ۷ را ببینید) زندگی کرده باشد، سگ یا گربه شما باید زودتر از ۶ ماه و نه بیشتر از هاری واکسینه شود. ۱۲ ماه قبل از ورود به جزایر ترک و کایکوس.

اگر سگ یا گربه شما از ایالات متحده یا کانادا وارد جزایر ترک و کایکوس می‌شود، حیوان خانگی شما باید بین ۳ ماه تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور واکسن اولیه هاری دریافت کند، اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه نشده است. اگر حیوان خانگی شما واکسیناسیون اولیه را انجام داده باشد، قانون ۱۲ ماه اعمال نمی‌شود و حیوان خانگی شما می‌تواند تا زمانی که واکسن آن تمام نشده است وارد کشور شود.

بچه گربه‌ها و توله سگ‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند.

سگ‌ها باید علیه پاروویروس سگ، دیستمپر، هپاتیت/آدنوویروس، پاراآنفلوآنزا و لپتوسپیروز واکسینه شده باشند. در صورت ورود از کشوری که بیماری لایم در آن وجود دارد، سگ‌ها باید در برابر آن واکسینه شوند یا حداکثر ۱۰ روز قبل از ورود، آزمایش سرولوژیک برای بیماری لایم انجام دهند.

گربه‌ها باید واکسن‌های کلسی ویروس گربه، پن‌لکوپنی، رینوتراکیت گربه و لوسمی گربه را داشته باشند.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

اگر از کشوری در رده ۲ وارد جزایر ترک و کایکوس می‌شوید (مرحله ۷ را ببینید)، حیوان خانگی شما زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری نیاز به آزمایش تیتر هاری دارد. آزمون باید بیش از ۳ ماه داده شود، و حداکثر ۲۴ ماه از زمان ورود. نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند.

قبل از انجام آزمایش تیتر، از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را اسکن کند.

توجه: اگر از ایالات متحده یا کانادا به جزایر ترکز و کایکوس سفر می‌کنید، آزمایش تیتر باید زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری انجام شود. پس از دریافت نتایج برای ورود به جزایر ترکز و کایکوس زمان انتظاری وجود ندارد.

 

 1. گواهی سلامت:

سپس یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت مناسب را برای جزایر ترکز و کایکوس طی ۱۰ روز پیش از ورود تکمیل می‌کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا وارد جزایر می‌شود، دامپزشک باید دارای اعتبار USDA باشد و تأییدیه USDA یا CFIA (کانادا) الزامی است. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را برای شما تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

برای تمام گربه‌ها و سگ‌هایی که وارد جزایر ترکز و کایکوس می‌شوند، باید مجوز واردات از بخش خدمات حیوانات دریافت شود.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان انگل داخلی و خارجی ظرف ۱۴ روز پیش از ورود به جزایر ترکز و کایکوس لازم است. با این حال، اگر حیوان خانگی شما از کشوری می‌آید که دارای کرم قلابدار است، بازرسی بین یک تا پنج روز سفر مورد نیاز است.

 

 1. طبقه بندی کشورها:

رده ۱ – آنتیگوا، آنگویلا، استرالیا، باهاما، باربادوس، برمودا، جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن، دومینیکا، فیجی، فنلاند، ایسلند، جامائیکا، ژاپن، مونتسرات، نیوزیلند، نروژ، جمهوری ایرلند، سنت کیتس، سنت کیتس لوسیا، سنت مارتین (آنتیل هلند)، سنت پیر و میکلون، سنت وینسنت، سوئد، تایوان، بریتانیا، اروگوئه، هاوایی، جزیره ویرجین ایالات متحده. حیوانات خانگی باید حداقل شش (۶) ماه در این کشورها اقامت داشته باشند.

قوانین حمل و نقل حیوانات Lan Chile Airlines
ادامه مطلب

رده ۲ – کشورهای عاری از هاری یا کشورهای تحت کنترل هاری.

 

 1. ورود هوایی:

همه حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی پروویدنسیال وارد جزایر ترکز و کایکوس شوند. هیچ امکانات قرنطینه‌ای در ترکز و کایکوس وجود ندارد. حیوانات خانگی که بازرسی را انجام نمی‌دهند بیش از ۴۸ ساعت در انتظار اخراج نگه داشته می‌شوند یا معدوم خواهند شد.

سگ شما باید عقیم شود تا وارد کشور شود مگر اینکه یک پرورش دهنده ثبت شده باشید.

هر سگ یا گربه‌ای که بیش از ۲۴ ساعت استراحت داشته باشد باید گواهی سلامت جدید در کشوری که در حال توقف است دریافت کند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

جزایر ترکز و کایکوس اجازه ورود نژادهای سگ زیر را به این کشور نخواهند داد: دوگو آرژانتینی، پیت بول تریر آمریکایی، تریر آمریکایی استافوردشایر، سگ آمریکایی بول، توسا ژاپنی، پررو د پرسا کاناریو (سگ قناری)، فیلا برازیلیرو، سگ‌های جنگی و کلیه گونه‌های سگ غیر اهلی و هیبریدهای این گونه.

نژادهای زیر را می‌توان وارد کرد، اما محدودیت‌هایی اعمال می‌شود. مقامات دامپزشکی باید قبل از ورود مطلع شوند: Appenzeller، Aryan Molossus، Bandog، Beauceron، Belgian Mastiff، Bull Mastiff، Danish Broholmer، Dogue de Bordeaux، Great Swiss Mountain Dog، Korean Jindo، Kuvasz، Leonberger، Moscow Watchdog، Napolitan Mastiff، Perro de Presa Mallorquin، Rottweiler، Boerboel و Mastiff تبتی.

تمام نژادهای ذکر شده با محدودیت‌ها باید قبل از واردات عقیم یا عقیم شوند.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و در صورت ورود به جزایر ترک و کایکوس، باید گواهی بهداشت و مجوز واردات داشته باشند. مجاز است به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر ترکز و کایکوس مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱