کلینیک دامپزشکی روژان
اوکراین

قوانین حمل و نقل حیوانات اوکراین

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات اوکراین مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

اوکراین

اوکراین حیوانات خانگی سالم را تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود قرنطینه نمی‌کند. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اوکراین ملزم است که سگ، گربه یا موش خرما با ریزتراشه ۱۵ رقمی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه شود. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه سازگار ندارد، می‌توانید یک اسکنر میکروچیپ همراه داشته باشید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید در تمام تلقیحات جاری باشد و واکسن هاری باید حداقل ۲۱ روز و قبل از پایان تاریخ اعتبار واکسن داده شده باشد.

حیوانات خانگی که از یک کشور عاری از هاری به رسمیت شناخته شده توسط OIE وارد اوکراین می‌شوند، نیازی به واکسینه شدن برای هاری ندارند.

همچنین سگ‌ها باید علیه هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس، پاراآنفلوآنزا و دیستمپر واکسینه شوند.

گربه‌ها باید در برابر پان لوکوپنی واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به اوکراین از هر کشوری، آزمایش تیتر هاری که توسط دامپزشک مجاز انجام می‌شود، زودتر از ۱۴ روز پس از واکسیناسیون هاری لازم است. نتایج باید در گواهی سلامت وارد شود. این آزمون باید بیش از ۳ ماه اما کمتر از ۱۲ ماه قبل از ورود به اوکراین انجام شود.

 

 1. مجوز واردات:

برای واردات حیوانات خانگی شخصی به اوکراین نیازی به مجوز واردات نیست.

 

 1. گواهی سلامت:

حیوانات خانگی باید گواهی بهداشت بین‌المللی اوکراین را داشته باشند که سلامت حیوان خانگی شما را در ظرف ۱۰ روز پیش از ورود توسط دامپزشک دارای مجوز تکمیل شده است. پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی با سابقه هاری نیز پذیرفته می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، این گواهی باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. در صورتی که از کشور دیگری به اوکراین سفر می‌کنید، سازمان دولتی کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌های شما را تأیید کند.

اگر از آلمان ترانزیت می‌کنید و در مسیر اوکراین قرار می‌گیرید، هیچ مدرک دیگری لازم نیست. اگر حتی برای چند ساعت وارد آلمان شوید، به گواهی سلامت اتحادیه اروپا برای آلمان نیاز دارید.

در صورتی که با بیش از ۵ گربه، سگ یا موش خرما وارد اوکراین می‌شوید، حداقل سن واردات ۶ ماه است. حیوان خانگی شما می‌تواند همراه با شما با مدرک کتبی مبنی بر شرکت حیوان خانگی شما در مسابقات، نمایشگاه یا رویداد ورزشی یا آموزش برای چنین رویدادهایی وارد اوکراین شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد اوکراین می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین المللی Boryspil در کیف انجام دهند.

همه سگ‌ها و گربه‌های خانگی هنگام معاینه در بند ورودی اوکراین باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. برای این خدمات هزینه‌ای وجود دارد. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

و در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات اوکراین؛

 1. واردات توله سگ و بچه گربه:

گربه‌ها و سگ‌های ۱۲ تا ۱۶ هفتگی که برای هاری واکسینه شده‌اند اما نمی‌توانند دوره انتظار ۲۱ روزه را رعایت کنند و با صاحب خود وارد اوکراین می‌شوند، باید مدارک کتبی مبنی بر عدم تماس با سایر حیوانات مستعد ابتلا به هاری ارائه دهند. از واکسیناسیون فعلی هاری مادرشان در هنگام زایمان.

قوانین هند برای حمل و نقل حیوانات - بررسی قوانین هند
ادامه مطلب

 

 1. نژادهای ممنوعه:

اوکراین لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

هنگام صادرات از اوکراین، حیوان خانگی شما باید در تمام واکسیناسیون حضور داشته باشد. واکسیناسیون هاری باید بیش از ۳۰ روز قبل از صادرات انجام شود. تمام مدارک مربوط به کشور مقصد شما باید ارائه شود. فرم ۱ را می‌توان از اداره دامپزشکی دولتی دریافت کرد. ظرف پنج روز قبل از خروج از اوکراین، صاحب حیوان خانگی، اسناد و مدارک حیوان خانگی باید به اداره دامپزشکی دولتی ارائه شود. برای صدور گواهی سلامت صادرات هزینه‌ای وجود دارد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها باید برای میکسوماتوز، پاستورلوز و بیماری هموراژیک ویروسی واکسینه شوند. پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به اوکراین باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات اوکراین مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱