کلینیک دامپزشکی روژان
بریتانیا

قوانین حمل و نقل حیوانات بریتانیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بریتانیا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

بریتانیا

بخش بریتانیا و انگلستان به علت معنای جغرافیایی و سیاسی متفاوت است.

به‌روزرسانی کووید ۱۹: در حال حاضر، همه شهروندان بریتانیایی و همچنین گردشگرانی که از طریق هواپیما یا کشتی وارد بریتانیا می‌شوند، ملزم به ارائه آدرسی هستند که در آن هنگام ورود به بریتانیا قرنطینه خانگی را انجام می‌دهند. اگر آدرسی ارائه نشود، قرنطینه در محلی نزدیک به فرودگاه تکمیل می‌شود و صاحبان حیوانات خانگی باید ترتیبی اتخاذ کنند تا حیوانات خانگی خود را نگهداری کنند. برای کسانی که از ایرلند، جزایر کانال و جزیره من وارد بریتانیا می‌شوند، معافیت وجود دارد. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا این قرنطینه در اسکاتلند یا ایرلند شمالی مؤثر خواهد بود. ترانزیت نیز تا زمانی که از گمرک ترخیص نشده باشد معاف است.

به‌روزرسانی کووید ۱۹: با توجه به تقاضای فعلی، هیچ حیوان زنده‌ای را نمی‌توان در آخر هفته‌ها به هیترو وارد کرد مگر به دلیل شرایط استثنایی. فقط ۵-۷ حیوان خانگی در هر پرواز مجاز خواهند بود. اطلاع قبلی لازم است.

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا، بریتانیا را به عنوان کشور سوم فهرست شده در بخش ۲ طبقه بندی کرده است. برای ورود به اتحادیه اروپا از بریتانیا نیازی به آزمون تیتر نخواهد بود. با این حال، پاسپورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نخواهد شد. گواهی سلامت دیگری مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به بریتانیا هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اولین قدم برای آماده کردن سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به بریتانیا این است که حیوان خانگی خود را با میکروچیپ پانزده رقمی حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب دارید:

شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توانید با مقامات پست بازرسی مرزی که در آنجا وارد بریتانیا می‌شوید تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر.

اگر ریزتراشه فعلی حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌تواند تراشه سازگار را کاشت کند. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحله شماره ۵ را ببینید).

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱۱ زده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده باشد، یک شکل قابل قبول شناسایی است.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند که پس از کاشت ریزتراشه برای ورود به بریتانیا انجام شده است.

اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد. اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود.

تمام واکسیناسیونی که بعد از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشور کنترل شده با هاری وارد بریتانیا می‌شود، واکسیناسیون اولیه هاری باید حداکثر ۲۱ روز قبل از ورود به بریتانیا انجام شود.

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که:

واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد

واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد.

بریتانیا واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها را می‌پذیرد. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد. در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که حیوان خانگی شما وارد بریتانیا شد، برای چکاپ های بعدی به یک دوره انتظار ۲۱ روزه نیازی نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود برآورده شوند.

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد بریتانیا می‌شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند (مرحله ۳ را ببینید).

 

 1. تست تیتر هاری:

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد بریتانیا می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، آزمایش تیتر هاری (FAVN) باید انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد بریتانیا شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد بریتانیا شوید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ شما بتواند وارد بریتانیا شود، باید بین یک تا پنج روز قبل از ورود به کشور توسط یک دامپزشک دارای مجوز در برابر کرم‌های نواری خاص درمان شود، مگر اینکه حیوان خانگی شما مستقیماً از فنلاند، ایرلند، مالت یا نروژ وارد شود.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

نوع گواهی بهداشت اتحادیه اروپا که برای حیوان خانگی شما لازم است بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا نه، یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد یا بیش از ۵ سگ، گربه یا لاگومورف با یا بدون صاحب خود سفر کنند.

از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل غیرتجاری: صاحب یا نماینده مالک با حیوان خانگی یا ظرف مدت ۵ روز از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود و بیش از ۵ حیوان خانگی وارد نمی‌شود.

حمل و نقل غیرتجاری: حیوان خانگی شما که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای فهرست شده در مرحله ۶ وارد بریتانیا می‌شود.

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

از دامپزشک خود بخواهید گذرنامه رسمی حیوان خانگی را برای حیوان خانگی خود به روز کند. گواهی سلامت GB برای حیوانات خانگی که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای فهرست شده در مرحله شماره ۶ به بریتانیا سفر می‌کنند مورد نیاز است، مگر اینکه حیوان خانگی شما پاسپورت فعلی اتحادیه اروپا حیوان خانگی داشته باشد. حیوانات خانگی که از ایرلند شمالی به طور غیرتجاری وارد بریتانیا می‌شوند مشمول این شرایط نیستند. بررسی سفر حیوانات خانگی بین بریتانیا و ایرلند شمالی برای مدت نامحدودی به حالت تعلیق درآمده است.

حمل و نقل غیرتجاری: حیوان خانگی شما از کشوری خارج از اتحادیه اروپا یا کشورهای فهرست شده در مرحله ۶ وارد بریتانیا می‌شود:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری با بیماری هاری وارد بریتانیا می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت غیرتجاری انگلستان را برای بریتانیا در مدت ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به بریتانیا سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی در کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است تأیید شود.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مورد ۸ مراجعه کنید). این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسن هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

مهم نیست از چه کشوری وارد بریتانیا می‌شوید، شما یا نماینده شما باید اعلامیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کنید مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون آنها سفر می‌کنند. مالک

حمل و نقل تجاری به بریتانیا از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما طبق مقررات تجاری از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به بریتانیا سفر می‌کند، یک نماینده دارای مجوز ثبت شده در کشور مبدأ برای ورود وسایل حمل و نقل به IPAFFS باید حمل و نقل را انجام دهد.

دامپزشک شما باید پاسپورت رسمی حیوان خانگی شما را دریافت کرده و به روز کند، به خصوص اگر حیوان خانگی شما به اتحادیه اروپا بازگردد. (این الزام برای کشورهای فهرست شده در مرحله ۶ نیز اعمال می‌شود.)

حیوان خانگی شما باید ظرف ۴۸ ساعت پس از حمل و نقل معاینه بهداشتی داشته باشد و دامپزشک شما باید یک گواهی بهداشت تجاری بریتانیا را تکمیل کند.

در صورت پرواز، حیوان خانگی شما باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین‌المللی لندن هیترو، گتویک یا ادینبورگ وارد بریتانیا شود. حداقل ۴۸ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود. ورود به بریتانیا از طریق شرکت‌های کشتیرانی تأیید شده نیز مجاز است.

اطلاعیه قبلی در IPAFFS (واردات محصولات، حیوانات، غذا و سیستم خوراک) باید حداقل ۱ روز قبل از حمل و نقل ارائه شود.

حمل و نقل تجاری به بریتانیا از یک کشور عاری از هاری یا کنترل شده از هاری خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت تجاری بریتانیا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA برای تأیید توسط دفتر ایالات متحده آمریکا تأیید شده باشد.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به بریتانیا سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی در کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است تأیید شود.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا موش خرما مناسب است. این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل بریتانیا مناسب است تا زمانی که واکسن هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حیوان خانگی شما باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین المللی در لندن هیترو، گتویک یا ادینبورگ وارد شود. حداقل ۴۸ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود. شرکت‌های کشتی‌رانی، سوار شدن حیوانات خانگی به بریتانیا را بر اساس مقررات تجاری مجاز نمی‌دانند.

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.

حمل و نقل تجاری به بریتانیا از کشورهای آلوده به هاری خارج از اتحادیه اروپا:

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها فقط می‌توانند از این کشورهای آلوده به هاری وارد بریتانیا شوند. حیوانات خانگی باید با تمام قوانین تجاری بالا مطابقت داشته باشند و همچنین طبق مرحله ۳ بالا آزمایش تیتر هاری داشته باشند.

 

 1. پاسپورت حیوان خانگی:

گذرنامه حیوانات خانگی که توسط انگلستان پذیرفته شده است:

DFDS قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

اگر حیوان خانگی شما در یکی از کشورهای زیر زندگی می‌کند و دامپزشک شما پاسپورت حیوان خانگی شما را صادر کرده است، بریتانیا آن را به جای گواهی بهداشت اتحادیه اروپا می‌پذیرد تا زمانی که با تمام واکسن‌های هاری و درمان کرم نواری به روز شده باشد.

آندورا، آزور و مادیرا، جزایر قناری، گویان فرانسه، جبل الطارق، گرینلند و جزایر فارو، گوادلوپ، ایسلند، لیختن اشتاین. مارتینیک، موناکو، نروژ، رییونیون، سن مارینو، سوئیس و واتیکان.

 

 1. ورود به بریتانیا از مالزی و استرالیا:

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد انگلستان می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

 1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
 2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
 3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد بریتانیا شوند به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده باشد.

 

 1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها طبق مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آن آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

 1. ورود هوایی:

با توجه به مقرراتی که توسط خطوط هوایی تجاری تأیید شده برای پرواز حیوانات به بریتانیا تعیین شده است، حیوانات خانگی باید به عنوان کارگو (هوایی) در یک شرکت هواپیمایی تأیید شده وارد شوند، مگر اینکه حیوانات خدماتی دارای گواهی پزشکی یا حیوانات حمایت عاطفی مستند باشند و شرکت هواپیمایی شما برنامه‌ای دارد که از حمل و نقل پشتیبانی می‌کند. از این حیوانات در کابین

توجه داشته باشید که به دلیل اعتصاب ماموران امنیتی و خدمات مسافربری در این فرودگاه در تاریخ ۲۶ تا ۲۷ جولای، ۵ تا ۶ آگوست و ۲۳ تا ۲۴ آگوست ۲۰۱۹ در مرکز پذیرش حیوانات در هیترو، رسیدگی به حیوان خانگی شما با تأخیر مواجه خواهد شد.

حیوانات خانگی که به صورت غیرتجاری از خارج از بریتانیا وارد این کشور می‌شوند، باید این کار را در یک خط هوایی تأیید شده در پست‌های بازرسی مرزی لندن هیترو، لندن گتویک، لندن منچستر، ادینبورگ، گلاسکو یا دوبلین انجام دهند، مگر اینکه از ایرلند سفر کنند. اگر حیوانتان به صورت تجاری سفر می‌کنند باید در فرودگاه‌های هیترو لندن، گتویک یا ادینبورگ وارد بریتانیا شوند.

ادامه نکات؛

حیوانات خانگی که با هواپیماهای چارتر خصوصی وارد بریتانیا می‌شوند می‌توانند در Biggin Hill، Farmborough، Stansted، Cambridge، Blackpool، Doncaster Sheffield، Gloucestershire، London Ashford یا London Oxford در صورتی که ایرلاین آن‌ها برای انتقال حیوانات زنده به این فرودگاه‌ها تأیید شده باشد، وارد شوند.

حیوانات خانگی باید مستقیماً وارد بریتانیا شوند یا از طریق یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترانزیت کنند. اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا عبور می‌کند، یک اعلامیه حمل و نقل لازم است مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما هیچ تماسی با حیوانات ناقل هاری نداشته و در هواپیما یا فرودگاه امن باقی مانده است.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی بریتانیا باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

از اول ژانویه ۲۰۲۱، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) برای حیوانات خانگی که از اتحادیه اروپا و همچنین هر کشور دیگری وارد بریتانیا می‌شوند، اعمال می‌شود. در صورت ورود به بریتانیا به عنوان بازدیدکننده، مالیات بر ارزش افزوده هنگام خروج از بریتانیا مسترد خواهد شد.

اگر حیوان خانگی شما در حال انتقال اقامت به انگلستان است، برای جلوگیری از پرداخت مالیات باید فرم انتقال اقامت در گمرک ثبت شود. به صاحبان حیوانات خانگی که فرم را پر نکرده‌اند، پس از تکمیل فرم، وجه به آنها بازگردانده می‌شود.

حیوانات خانگی که از یک کشور دیگر اتحادیه اروپا به بریتانیا باز می‌گردند تا زمانی که مدرکی مبنی بر خروج حیوان خانگی از بریتانیا با صاحبش ارائه شود، مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی‌شود.

حیوانات خانگی که حداقل ۶ ماه است که مالک آنها نبوده و یا در حال خرید هستند، مشمول ۲۰ درصد ارزش حیوان خانگی و هزینه حمل و نقل و واردات می‌شوند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۱۲ هفته واکسینه نشده اجازه ورود به بریتانیا را ندارند. توله‌ها و بچه گربه‌ها باید ریزتراشه شوند، سپس واکسینه هاری زودتر از ۱۲ هفتگی انجام شود. تمام مقررات در مراحل ۱-۵ اعمال خواهد شد.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر یا مخلوط آنها مجاز به ورود یا ترانزیت به بریتانیا نیستند: فیلا برزیلی، دوگو آرژانتینو، توسا اینو ژاپنی یا پیت بول تریر استافوردشایر آمریکایی. همچنین برخی از انواع بولداگ های آمریکایی پیت بول هستند. ورود یا ترانزیت به بریتانیا با هر یک از این نژادها یا مخلوط آنها غیرقانونی است.

سگ‌ها را فقط می‌توان برای معافیت از قوانین سگ‌های خطرناک بریتانیا از طریق دادگاه در نظر گرفت. صاحبان حیوانات خانگی نمی‌توانند هنگام واردات سگ‌های خود از معافیت استفاده کنند. فقط سگ‌هایی که پس از قرار گرفتن در لیست معافیت به بریتانیا باز می‌گردند می‌توانند وارد شوند.

لطفاً توجه داشته باشید که این ممنوعیت در مورد سگ‌هایی نیز اعمال می‌شود که در هنگام حمل و نقل به کشورهای دیگر در بریتانیای کبیر وقت می‌گذرانند.

اگر یک گربه دورگه ولفی یا گربه ساوانا دارید، باید قبل از سفر از آژانس بهداشت حیوانات و آزمایشگاه‌های دامپزشکی مشاوره بگیرید.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که بریتانیا را ترک می‌کنند باید ریزتراشه شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از خروج از کشور قرنطینه بمانند.

همه سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌هایی که بریتانیا را به مقصد کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترک می‌کنند، باید گواهی سلامت حیوانات صادر شده توسط دامپزشک رسمی داشته باشند، مگر اینکه پاسپورت فعلی حیوانات خانگی اتحادیه اروپا صادر شده در اتحادیه اروپا را داشته باشند و در مدت اقامت در بریتانیا واکسن هاری دریافت نکرده باشند. همه حیوانات خانگی باید در نقطه ورود مسافران (پست‌های بازرسی مرزی) وارد اتحادیه اروپا یا ایرلند شمالی شوند.

در حال حاضر هیچ چکی برای حیوانات خانگی که از بریتانیای کبیر وارد ایرلند شمالی می‌شوند وجود ندارد.

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که از بریتانیا به مقصد کشورهای دیگر خارج می‌شوند باید گواهی سلامت صادرات صادر شده توسط دامپزشک رسمی داشته باشند.

و در ادامه؛

سگ‌هایی که به ایرلند شمالی، ایرلند، مالت، فنلاند یا نروژ سفر می‌کنند باید بین یک تا پنج روز پیش از ورود، تحت درمان کرم نواری توسط دامپزشک قرار گیرند. حمل و نقل بدون همراه باید توسط یک نماینده مجاز در IPAFF و TRACES ثبت شود.

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با شیوع بالای هاری ببرید، دامپزشک شما باید قبل از اینکه کشور را ترک کنید، اگر قصد بازگشت به بریتانیا را دارید، آزمایش تیتر هاری انجام دهد. در صورتی که حیوان خانگی شما پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی داشته باشد و واکسیناسیون و آزمایش خون آن در اتحادیه اروپا انجام شده و در پاسپورت حیوان خانگی ثبت شده باشد، لازم نیست قبل از سفر ۹۰ روز منتظر بمانید.

اگر حیوان خانگی شما دارای پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی است و واکسیناسیون و آزمایش خون آن در اتحادیه اروپا انجام شده و در پاسپورت حیوان خانگی ثبت شده است، لازم نیست ۳ ماه صبر کنید.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

برای سایر گونه‌های جوندگان، خرگوش‌ها، پرندگان، ماهی‌های زینتی، بین مهره‌ها، دوزیستان و خزندگان (به استثنای لغزنده‌های گوش قرمز) که از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آندورا، سوئیس، کرواسی، ایسلند به بریتانیا وارد می‌شوند، هیچ الزامی برای بیماری هاری وجود ندارد. لیختن اشتاین، موناکو، نروژ و سن مارینو. با این حال، خرگوش‌های خانگی و جوندگان وارداتی به بریتانیا به مدت ۴ ماه قرنطینه خواهند شد، مگر اینکه حداقل ۴ ماه قبل از واردات در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کرده باشند. آن‌ها باید با گواهی سلامت فعلی سفر کنند و به مجوز واردات نیاز دارند.

لاکپشت های گوش قرمزبرای واردات به بریتانیا نیاز به مجوز خاصی دارند.

صاحبان پرندگان یا نماینده آنها مجاز به ورود به بریتانیا از کشورهای عضو OIE با پرندگان خود تحت شرایط زیر هستند:

درخواست مجوز برای واردات پرندگان حیوان خانگی، گواهی سلامت و اظهارنامه مالک باید پرنده شما را همراهی کند.

پرنده شما باید در یکی از کشورهای عضو OIE اقامت داشته باشد.

شما بیش از ۵ پرنده وارد نمی‌کنید.

پرنده شما باید ۳۰ روز قبل از صادرات یا ایزوله شده باشد

دو واکسیناسیون علیه آنفولانزای پرندگان با واکسن H5 بین ۶۰ روز تا ۶ ماه از ورود یا

۱۰ روز جداسازی و انجام آزمایش برای تشخیص آنتی ژن H5N1 یا ژنوم یا

۳۰ روز قرنطینه در یک محل ثبت شده در بریتانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

تمامی مجوزها باید همراه با پرندگانی باشد که تحت پوشش CITES هستند.

مجوزهای صادرات ممکن است توسط مقامات حیات وحش در کشور صادرکننده مورد نیاز باشد.

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها برای ورود به بریتانیا از یک کشور اتحادیه اروپا باید گواهی سلامت داشته باشند. خرگوش‌ها و سایر پستانداران کوچک هنگام ورود از یک کشور تحت کنترل هاری خارج از اتحادیه اروپا به مدت ۴ ماه قرنطینه خواهند شد. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بریتانیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱