کلینیک دامپزشکی روژان
ازبکستان

قوانین حمل و نقل حیوانات ازبکستان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ازبکستان مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

 

ازبکستان

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به ازبکستان، حیوان خانگی شما قرنطینه نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود.

 

۱. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

ازبکستان الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس صاحب آن را دارد.

 

۲. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به ازبکستان مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری داشته باشد.

 

۳. تست تیتر هاری:

برای ورود به ازبکستان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴. مجوز واردات:

برای ورود سگ یا گربه به ازبکستان نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۵. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی را ظرف ۱۰ روز پیش از ورود برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات یا صادرات هدف است باید فرم‌ها را تأیید کند. اگر حیوان خانگی از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، تأیید دامپزشک ایالتی USDA (ایالات متحده) یا CFIA (کانادا) مورد نیاز است.

 

۶. ورود هوایی به ازبکستان:

حیوانات زنده‌ای که وارد ازبکستان می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین المللی تاشکند انجام دهند. ترخیص ممکن است تا ۱ روز طول بکشد.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی ازبکستان باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

مالکان می‌توانند حداکثر ۲ سگ یا گربه یا پرنده خانگی را به جز کبوتر حمل کنند.

 

۷. صادرات حیوانات خانگی:

تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد حیوان خانگی شما باید ارائه شود. هیچ مجوز صادراتی برای گربه یا سگ شما برای خروج از ازبکستان مورد نیاز نیست.

۸. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به ازبکستان باید گواهی سلامت داشته باشند. (اطلاعات از مقام مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد نیاز است).

۹.  CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا
ادامه مطلب

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ازبکستان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱