کلینیک دامپزشکی روژان
جزایر سلیمان

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر سلیمان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر سلیمان مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر سلیمان

جزایر سلیمان فقط سگ‌ها و گربه‌هایی را که متولد و بزرگ شده‌اند یا حداقل ۶ ماه در استرالیا، نیوزلند یا بریتانیا اقامت داشته‌اند، اجازه می‌دهد. حیوانات خانگی قبل از سفر به جزایر سلیمان باید با الزامات این کشورها مطابقت داشته باشند.

تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

جزایر سلیمان نیازی ندارند که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود. با این حال، ورود سگ یا گربه شما به استرالیا، انگلستان یا نیوزلند الزامی است. حیوان خانگی شما باید از یکی از این کشورها وارد جزایر سلیمان شود.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

واکسیناسیون هپاتیت پاروویروس باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به سگ داده شود.

پن‌لکوپنی گربه، اینوتراکئیت rh و کلسی ویروس باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به گربه تجویز شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به جزایر سلیمان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد. با این حال، اگر سگ یا گربه شما از هر یک از این کشورها وارد استرالیا و نیوزیلند می‌شود، باید وارد استرالیا و نیوزیلند شوید. اگر از کشوری با هاری بالا وارد بریتانیا می‌شوید، ممکن است آزمایش تیتر هاری نیز لازم باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

یک گواهی سلامت دامپزشکی برای جزایر سلیمان باید توسط دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ شما تکمیل شود و باید توسط دامپزشک دولتی ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تأیید شود.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به جزایر سلیمان با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات مورد نیاز است.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان کنه‌ها باید دو بار به فاصله یک هفته انجام شود و درمان نهایی بیش از ۴۸ ساعت سفر نباشد. درمان کرم نواری باید ظرف ۱۰ روز پیش از سفر انجام شود.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی هونیارا وارد جزایر سلیمان شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان بار چک شده یا بار هوایی و فقط از استرالیا، نیوزیلند یا بریتانیا وارد کابین شوند.

حداقل یک روز کاری پس از ورود به دامپزشکی باید اطلاع داده شود.

حیوانات خانگی برای ورود به جزایر سلیمان باید عقیم شوند.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند جزایر سلیمان سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود یک مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات نیکاراگوئه
ادامه مطلب

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به جزایر سلیمان را ندارند. آن‌ها برای ورود به استرالیا، بریتانیا یا نیوزیلند باید با مقررات مطابقت داشته باشند. همه این کشورها اجازه واردات توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که برای هاری واکسینه نشده‌اند را نمی‌دهند.

اگر توله سگ یا بچه گربه شما در یکی از این کشورهای تأیید شده به دنیا آمده و بزرگ شده است، قبل از ورود به جزایر سلیمان باید حداقل ۴ ماه سن داشته باشد.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به جزایر سلیمان باید گواهی بهداشت و مجوز واردات داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر سلیمان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱