کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات لیبی

قوانین حمل و نقل حیوانات لیبی (صفر تا صد)

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لیبی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

لیبی گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

از ژوئن ۲۰۱۷، حمل و نقل حیوان خانگی به قطر یا از قطر مجاز نخواهد بود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید یک ریزتراشه حیوان خانگی داشته باشد که مطابق با استانداردهای ISO 11784/11785 و مدرک مستند از تاریخ قرار دادن تراشه باشد.

اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز قبل تا ۱۲ ماه قبل از ورود به لیبی برای هاری واکسینه شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به لیبی از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

مدت کوتاهی قبل از سفر، گواهی سلامت دامپزشکی برای لیبی باید توسط دامپزشک دارای مجوز تکمیل شود.

توجه: گواهی دامپزشکی لیبی و سایر اسناد باید به عربی ترجمه شود.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به لیبی با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست. برای حمل و نقل تجاری مجوز لازم است.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به لیبی نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی به لیبی:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی طرابلس وارد لیبی شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل داده شوند یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در ورودی ورودی ورودی شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

هر زمانی که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند لیبی سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که شناسایی مالکیت حیوان خانگی شما همراه داشته باشید.

در طرابلس مرکز نگهداری حیوانات زنده نیست، بنابراین لازم است در هنگام ورود به ترخیص سریع حیوانات تسریع شود. توصیه می‌کنیم از خدمات یک نماینده در طرابلس استفاده کنیم که ترتیب ملاقات یک دامپزشک دولتی با ورودی شما را می‌دهد.

قوانین حمل و نقل حیوانات Lan Ecuador Airlines
ادامه مطلب

 

  1. نژادهای ممنوعه در لیبی:

لیبی لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمولات الزامات واکسیناسیون هاری می‌توانند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به لیبی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا می‌شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لیبی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱