کلینیک دامپزشکی روژان
لیختن اشتاین

قوانین حمل و نقل حیوانات لیختن اشتاین

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لیختن اشتاین مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن مقاله کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

 

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا، بریتانیا را به عنوان کشور سوم در بخش ۲ طبقه بندی قرار داده است. اگر قصد سفر به لیکنشتاین از بریتانیا را دارید، آزمون تیتر لازم نخواهد بود. با این حال، پورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نمی‌شود. گواهی سلامت مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید.

زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به لیختن اشتاین، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما نمی‌تواند شود. در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، قوانین زیر در مورد سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های خانگی می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

قدم برای آماده سازی سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به لیختن این است که اولین حیوان خانگی خود را با ریزتراشه ۱۵ دیجیتالی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب می‌کنید:

شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توان با مقامات پست بازرسی مرزی که در آنجا وارد اتحادیه اروپا می‌شوند، می‌شوند و می‌پرسند که آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر.

اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌توانید تراشه سازگار را کاشت کنید. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحل شماره ۵ را ببینید).

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱۱ زده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده باشد، یک شکل قابل قبول شناسایی است.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند که پس از کاشت ریزتراشه برای ورود به لیختن اشتاین انجام شده است.

اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد. اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود.

تمام واکسیناسیونی که بعد از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشور کنترل شده با هاری وارد لیختن اشتاین می‌شود، واکسیناسیون اولیه هاری باید حداکثر ۲۱ روز قبل از ورود به لیختن اشتاین انجام شود.

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که:

واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد.

واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد.

لیختن اشتاین واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها را می‌پذیرد. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد. در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید.

هرچه حیوان خانگی شما وارد لیختن شود، برای چکاپ های بعدی به یک دوره انتظاری ۲۱ روزه نیازی نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته می‌شوند و سایر شرایط ورود می‌شوند.

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد لیختن شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند (مرحله ۳ را ببینید).

 

 1. تست تیتر هاری:

اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا وارد لیختن شود می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، آزمایش تیتر هاری (FAVN) باید انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد لیختن اشتاین شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد لیختن اشتاین شوید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

هنگام ورود به لیختن اشتاین از هر کشوری نیازی به درمان کرم نواری نیست. اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل و غیرتجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل می‌کند، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

حمل و نقل غیرمتجاری به لیختن از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری با بیماری هاری وارد لیختن اشتاین می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت غیرتجاری اتحادیه اروپا برای لیختن اشتاین را ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود، مگر اینکه گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 تکمیل شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به لیختن‌اشتاین سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شوند.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حمل و نقل غیرتجاری به لیختن از یکی دیگر از اعضای اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

از دامپزشک خود را به پاسپورت دامپزشکی اروپا برای حیوان خانگی خود را به روز کند. گواهی بهداشت اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی که از یک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا به لیختن اشتاین سفر می‌کنند لازم نیست، مگر اینکه در هر زمانی از دریافت ریزتراشه حیوان خانگی شما، توسط دامپزشکی خارج از اتحادیه اروپا واکسن تقویت کننده هاری تجویز شود.

مهم نیست از چه کشوری وارد لیختن اشتاین می‌شوید، شما یا نماینده‌تان باید اعلامیه حمل‌ونقل غیرتجاری را امضا کنید مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات سوئد - بررسی صفر تا صد
ادامه مطلب

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون صاحب آنها سفر می‌کنند.

حمل و نقل تجاری به لیختن اشتاین از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل در خارج از اتحادیه اروپا:

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها می‌توانند به صورت تجاری از کشورهای اتحادیه اروپا، کشورهای عاری از هاری یا کشورهای تحت کنترل هاری وارد لیختن اشتاین شوند. سگ‌ها، گربه‌ها و فرت از کشورهای دیگر فقط می‌توانند با صاحب یا نماینده صاحبشان یا ظرف ۵ روز پس از آن وارد لیختن اشتاین شوند. در این صورت مقررات غیر تجاری اعمال خواهد شد.

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت تجاری اتحادیه اروپا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما ایالات متحده سفر کند، دامپزشک باید توسط USDA برای تأیید توسط USDA ایالتی معتبر باشد، اگر گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی ارتش یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 که توسط ارتش به کار گرفته شده تکمیل شود.

CFIA فرم‌های صادر شده توسط دامپزشکان کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به لیختن‌اشتاین سفر می‌کنید، توسط آژانس‌های دولتی مسئول تولید و آسیب‌دیدگی آسیب می‌بیند.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حیوان خانگی شما باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین المللی لینز و وین وارد شود. ۲۴ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود.

حمل و نقل تجاری حیوانات خانگی به لیختن اشتاین از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

حیوان خانگی شما باید از یک محل دارای مجوز که توسط مرجع حاکم در کشور اتحادیه اروپا مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی ثبت شده است، سفر کند. دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند. حمل و نقل حیوان خانگی شما باید همراه با گواهی سلامت داخل تجارت باشد که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شده است و ممکن است لازم باشد در سیستم TRACES وارد شود.

 

 1. ورود به لیختن اشتاین از مالزی و استرالیا:

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد لیختن اشتاین می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

 1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
 2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
 3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد لیختن اشتاین شوند، به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده است.

 

 1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها بر اساس مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آنها آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

 1. ورود هوایی:

از آنجایی که لیختن اشتاین فرودگاه ندارد، حیوانات خانگی می‌توانند از آلمان یا سوئیس وارد لیختن اشتاین شوند. گواهی بهداشت اتحادیه اروپا در همه کشورها معتبر خواهد بود.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های شیری که لیختن‌اشتاین را به مقصد یکی دیگر از ترک‌های اتحادیه اروپا می‌کنند، باید ریزتراشه شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از ترک لیختن منتظر بمانند. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با برتر هاری ببرید، دامپزشک شما باید قبل از ترک لیختن اشتاین، در صورت بازگشت، آزمایش تیتر هاری انجام دهد. مجوزهای بدون امکان برای حمل و نقل همراه مورد نیاز است.

 

 1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است سایر شرایط را داشته باشند و برای ورود به لیختن اشتاین از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لیختن اشتاین مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱