کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات صبا

قوانین حمل و نقل حیوانات صبا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات صبا بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات صبا

صبا گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

ورود سگ و گربه به صبا از هر یک از کشورهای آمریکای مرکزی یا جنوبی به جز سورینام ممنوع است.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ISO 11784/11785 میکروچیپ شودکه ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده است. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود. دیستمپر سگ بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه پس از ورود به صبا لازم است.

 

  1. تست تیتر هاری:

برای ورود به صبا از هر کشوری که توسط اتحادیه اروپا به عنوان بیماری هاری بالا طبقه بندی شده است، آزمایش تیتر هاری لازم است. این آزمایش باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خونگیری برای آزمایش وارد صبا شود.

 

  1. گواهی سلامت:

دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت صبا را ظرف ۱۴ روز پیش از سفر تکمیل کند. توصیه می‌کنیم که دامپزشک دارای مجوز USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، آژانس حاکمیتی که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را برای شما تأیید کند.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به صبا با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به صبا نیازی به درمان کنه و کرم گلوگاه نیست اما به دلیل موجود بودن این محصولات در کشور توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه Juancho E. Yrausquin وارد سابا شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا بار هوایی وارد کابین شوند.

تعداد بسیار محدودی اقامتگاه برای حیوانات خانگی در جزیره وجود دارد.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند صبا سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود یک مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

Colombian Air Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

  1. نژادهای ممنوعه در صبا:

صبا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهیان گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به صبا باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات صبا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روزان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱