کلینیک دامپزشکی روژان
تونگا

قوانین حمل و نقل حیوانات تونگا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تونگا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

تونگا

تونگا گربه‌ها و سگ‌های سالمی را که از مناطق عاری از هاری که از زمان تولد یا حداقل ۶ ماه گذشته در آن‌ها زندگی می‌کرده‌اند و هیچ گزارشی از هاری در ۲ سال قبل از واردات ثبت نشده است، قرنطینه نمی‌کند. شرایط زیر باید رعایت شود. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

تونگا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد تونگا می‌شوند باید بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شوند.

سگ‌ها باید در فواصل مختلف قبل از سفر در برابر دیستمپر، هپاتیت، پاروویروس سگ، اکینوکوکوز-هیداتیدوز واکسینه شوند.

گربه‌ها باید در فواصل زمانی مختلف قبل از سفر، علیه پن‌لکوپنی گربه، ویروس رینوتراکئیت/کلسی ویروسی گربه، و اکینوکوز-هیداتیدوز واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به تونگا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی تونگا برای سگ‌ها یا گواهی دامپزشکی تونگا برای گربه‌ها را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

گربه‌ها و سگ‌ها نیز باید در عرض ۲۴ ساعت پس از ارسال معاینه شوند و هیچ نشانه‌ای از هاری یا سایر مشکلات سلامتی نشان ندهند.

 

  1. مجوز واردات:

برای آوردن سگ یا گربه خانگی به تونگا، ابتدا باید فرم درخواست را به وزارت کشاورزی و غذای تونگا ارسال کنید.

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات تونگا؛

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

گربه‌ها و سگ‌ها باید در عرض ۳ روز پیش از سفر در برابر کرم‌های گرد، قلاب دار و شلاقی درمان شوند. درمان و بازرسی برای انگل‌های خارجی نیز مورد نیاز است.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Fua’amotu وارد تونگا شوند و باید به عنوان محموله هوایی وارد شوند. شما به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارید. اطلاعیه اولیه ورود پرواز باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از ورود به دفتر دامپزشکی در تونگا ارائه شود.

حیوانات خانگی سپس به مأمور قرنطینه دام تحویل داده می‌شوند تا حیوان و اسناد را بازرسی کند. اگر همه مدارک درست باشد و افسر دامپزشکی حیوان خانگی را سالم تشخیص دهد، ظرف چند ساعت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای بازرسی هزینه‌هایی وجود دارد.

قوانین حمل و نقل حیوانات سریلانکا
ادامه مطلب

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند تونگا سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

  1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به تونگا را ندارند. واکسیناسیون هاری نباید زودتر از ۳ ماهگی انجام شود. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۲۱ روز پس از واکسیناسیون هاری قبل از ورود به تونگا صبر کنند.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و در صورت مجاز بودن باید گواهی سلامت برای ورود به تونگا داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تونگا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱