کلینیک دامپزشکی روژان
تیمور شرقی

قوانین حمل و نقل حیوانات تیمور شرقی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تیمور شرقی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

تیمور شرقی

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا یک کشور کنترل شده هاری که در آن به مدت ۶ ماه یا بیشتر در آن اقامت داشته است وارد تیمور لست شود، از ورودش خودداری می‌شود.

هنگام ورود به تیمور-لسته، ۱۴ روز قرنطینه خواهد بود، حتی اگر شرایط نشان داده شده در اینجا برآورده شود. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. مطمئن شوید که دامپزشک شما ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن می‌کند.

شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما باید در تمام اسناد مورد نیاز برای ورود به تیمور شرقی وجود داشته باشد.

 

  1. واکسیناسیون:

پس از کاشت ریزتراشه، واکسن هاری باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر یک سال قبل از ورود انجام شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد تیمور لسته می‌شوند باید آزمایش تیتر هاری توسط دامپزشک مجاز انجام شود. حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه پس از تاریخ گرفتن نمونه خون وارد تیمور شرقی شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر برای هاری واکسینه نشده است، قبل از انجام آزمایش تیتر هاری باید ۳۰ روز پس از تزریق واکسن صبر کند.

نمونه خون باید در آزمایشگاه مورد تأیید OIE پردازش شود.

 

  1. مجوز واردات:

پس از انجام آزمایش تیتر هاری باید مجوز واردات را ثبت کنید.

 

  1. گواهی سلامت:

گواهی سلامت تیمور لسته باید توسط دامپزشک دارای مجوز تکمیل شود. دامپزشک شما باید دارای اعتبار USDA باشد و اگر از ایالات متحده آمریکا سفر می‌کنید، این فرم باید توسط USDA و اگر از کانادا به تیمور لسته سفر می‌کنید، CFIA تأیید کند. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، باید با آژانس دولتی خود که واردات و صادرات حیوانات را انجام می‌دهد تماس بگیرید.

در عرض ۴۸ ساعت پس از حمل، معاینه دوم باید توسط دامپزشک مجاز انجام شود.

 

  1. درمان انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد تیمور شرقی شود، باید در عرض ۷ روز پس از حمل و نقل در برابر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

  1. کشورهایی که تیمور لست برای واردات حیوانات خانگی تأیید می‌کند:

کشورهای عاری از هاری تیمور شرقی:

حیوانات خانگی فقط می‌توانند از کشور عاری از هاری یا کشوری که در آن به مدت ۶ ماه یا بیشتر در آنجا اقامت داشته است وارد تیمور شرقی شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات Vueling Airlines
ادامه مطلب

 

  1. قرنطینه حیوانات خانگی:

با این مستندات حیوان خانگی شما باید حداقل به مدت ۱۴ روز در قرنطینه پس از ورود (PAQ) در مکان‌های مورد تأیید قرنطینه تیمور شرقی تحت نظارت یک دامپزشک رسمی قرار گیرد.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی که وارد تیمور شرقی می‌شوند باید به عنوان محموله هوایی از طریق فرودگاه بین المللی Presidente Nicolau Lobato در دیلی وارد شوند. توجه داشته باشید که اگر هیچ پرواز مستقیمی از کشور مبدأ حیوان خانگی شما وجود ندارد، تمام ترانزیت‌ها یا جابجایی‌ها باید از طریق کشورهای مورد تأیید باشد.

توجه: از زمان نگارش این متن، رایج‌ترین مسیر برای حمل و نقل هوایی به دیلی از طریق داروین، استرالیا است. اگرچه حیوانات خانگی فقط از استرالیا عبور می‌کنند، اما این کشور قوانین بسیار سختگیرانه ای دارد که هر حیوانی را در خاک استرالیا فرود می‌آورد.

لطفاً با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آن‌ها می‌دانند چگونه حمل و نقل را در استرالیا انجام دهند، اگر این مسیری است که شما می‌خواهید انتخاب کنید.

هر زمان که به یک کشور خارجی مانند تیمور-لسته سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و در صورت مجاز بودن باید گواهی سلامت برای ورود به تیمور شرقی داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تیمور شرقی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱