کلینیک دامپزشکی روژان
سریلانکا

قوانین حمل و نقل حیوانات سریلانکا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سریلانکا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات سریلانکا

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی باید به بند ۱۰ مراجعه کنند. مقررات در مورد سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی نیز اعمال می‌شود.

توجه داشته باشید که سگ‌ها و گربه‌ها را می‌توان از کشورهایی که طبق مقررات زیر عاری از هاری هستند به سریلانکا وارد کرد. اگر کشور شما این نام را ندارد، منشاء حیوان خانگی شما باید منطقه‌ای عاری از محدودیت‌های قرنطینه هاری باشد و در شعاع ۱۵.۵ مایلی (۲۵ کیلومتری) از نزدیک‌ترین مورد شناخته شده هاری که در طی حداقل ۶ مورد گزارش شده است نباشد. ماه‌ها قبل از سفر

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به سریلانکا، سگ یا گربه شما باید با ریزتراشه پانزده رقمی حیوان خانگی ISO 11784/11785 شناسایی شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما ۱۵ رقمی نیست، می‌توانید یک اسکنر میکروچیپ حمل کنید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

گربه یا سگ خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۰ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

سگ شما باید حداقل ۲۱ روز و حداکثر ۱۰ ماه بلافاصله قبل از ورود به سریلانکا علیه دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی، لپتوسپیروز و عفونت ویروس پارو سگ واکسینه شده باشد.

گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۰ ماه بلافاصله قبل از ورود، علیه رینوتراکتیت گربه، کلسی ویروس گربه و پن‌لکوپنی گربه واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به سریلانکا نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۱۰ روز پیش از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی سریلانکا را تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، این گواهی باید توسط اداره USDA ایالتی شما تأیید شود و اگر حیوان خانگی شما از کانادا سفر می‌کند، توسط دفتر محلی CFIA تأیید شود.

گواهی سلامت باید نشان دهد که حیوان خانگی شما باید حداقل ۶ ماه قبل از حمل و نقل در کشور صادرکننده متولد شده یا در آن سکونت داشته باشد. اگر حوادث هاری در کشور حیوان خانگی شما گزارش شده است، حیوان خانگی شما باید حداقل به مدت ۶ ماه بلافاصله قبل از حمل و نقل در منطقه‌ای بدون محدودیت قرنطینه برای هاری و نه در شعاع ۲۵ کیلومتری از نزدیکترین مورد شناخته شده هاری زندگی کند.

سگ شما نباید به مدت ۳ ماه قبل از حمل و نقل با هیچ حیوانی که علائم بیماری عفونی یا مسری از جمله بیماری اوژسکی، فیلاریازیس، لپتوسپیروز، هاری، دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی، عفونت با ویروس پارو سگ و درماتومایکوز را نشان می‌دهد در تماس بوده باشد.

گربه شما نباید به مدت ۳ ماه قبل از حمل و نقل با هیچ حیوانی که علائم هاری، بیماری اوژسکی، فیلاریازیس یا لپتوسپیروز را نشان می‌دهد در تماس بوده باشد.

 

 1. مجوز واردات:

شما باید حداقل ۲ هفته قبل از ورود حیوان خانگی خود به سریلانکا برای مجوز واردات از وزارت تولید و بهداشت حیوانات درخواست دهید. پس از تأیید، برای ۹۰ روز مناسب است.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از اینکه گربه یا سگ شما بتواند وارد سریلانکا شود، باید از طریق آزمایش خون ظرف ۳۰ روز پیش از ورود، فاقد کرم قلب باشد، مگر اینکه یک دامپزشک دولتی تأیید کند که کشور مبدأ فاقد کرم قلب است. همچنین باید آزمایش بابزیوز و لیشمانیوز منفی باشد.

حیوانات خانگی نیز باید در مدت ۱۰ روز پیش از ورود، از نظر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شوند.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Bandaranaike در Katunayake وارد سریلانکا شوند.

حداقل ۲ روز قبل باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا در هنگام فرود حیوان خانگی شما در دسترس باشند. همه سگ‌ها و گربه‌های خانگی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند و در صورت منفی نبودن آزمایش خون انگل، مجدداً صادر خواهند شد. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

Avior Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

مقامات دامپزشکی ممکن است هنگام ورود به سریلانکا بدون توجه به کشور مبدأ یا رعایت مقررات، بازرسی قرنطینه یا قرنطینه خانگی را تا ۳۰ روز الزامی کنند.

شما باید یک نامه شخصی همراه داشته باشید که ارزش بازار حیوان خانگی خود را ذکر کند یا سندی مانند فاکتور که آن را ثابت کند. یا ممکن است این اطلاعات را در گواهی دامپزشکی ارائه دهید.

تمامی گربه‌ها و سگ‌ها مشمول ۳۰ روز قرنطینه خانگی خواهند شد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

در مورد توله سگ‌های زیر ۱۰ ماه، واکسن تقویت کننده هاری باید در فاصله ۱۴ روز از واکسن اولیه تزریق شود. برای بچه گربه‌های زیر ۶ ماه، واکسن تقویت کننده هاری باید در فاصله ۱۴ روز از واکسن اولیه تزریق شود. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی واکسن هاری دریافت کنند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

سریلانکا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

اگر حیوان خانگی شما در حال بازدید از سریلانکا باشد و در طول مدت اعتبار گواهی سلامت ایجاد شده در ایالات متحده یا کشور شما را ترک کند و واکسن هاری منقضی نشده باشد، نیازی به مدارک اضافی نیست.

اگر حیوان خانگی شما در سریلانکا زندگی می‌کند و می‌خواهید آن را از کشور خارج کنید، به گواهی سلامت از دامپزشک خود در سریلانکا و مجوز صادرات صادر شده توسط وزارت کشاورزی سریلانکا نیاز دارید. مجوز به مدت ۳۰ روز خوب خواهد بود و هزینه‌ای در بر دارد. پردازش آن چند روز کاری طول می‌کشد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگانی که وارد سریلانکا می‌شوند به مجوز واردات نیاز دارند. قرنطینه در یک مرکز تأیید شده ضروری است و آزمایشاتی انجام خواهد شد که باید برای آنفولانزای پرندگان و بیماری‌های نیوکاسل از جمله موارد دیگر منفی باشد. امکان صادرات پرندگان از کشور وجود ندارد.

حیوانات خانگی اگزوتیک اجازه ورود ندارند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات سریلانکا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱