کلینیک دامپزشکی روژان
تایلند

قوانین حمل و نقل حیوانات تایلند

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تایلند مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

اما پیش از آن کلیات قوانین و سوالات متداول را مطالعه کنید.

 

تایلند

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود در هنگام ورود به تایلند هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۳ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

مقررات واردات حیوانات خانگی تایلند ایجاب می‌کند که سگ یا گربه شما با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ حیوان خانگی که ۱۵ رقمی است و برای همه حیواناتی که وارد تایلند می‌شوند یا از آنها عبور می‌کنند، ریزتراشه شده است. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید یک اسکنر میکروچیپ حمل کنید.

 

 1. واکسیناسیون:

مگر اینکه حیوان خانگی شما در کشوری واقع شده باشد که در ۱۲ ماه گذشته هیچ گونه حادثه هاری نداشته است، کارت/گواهی واکسیناسیون برای هر حیوان خانگی لازم است که به وضوح واکسیناسیون فعلی هاری حیوان خانگی شما، از جمله سازنده واکسن، بچ نامبر و تاریخ انقضا را نشان دهد. واکسیناسیون هاری باید بین ۲۱ روز قبل از ورود به تایلند و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود انجام شده باشد.

علاوه بر این، سگ شما باید حداقل ۲۱ روز قبل از سفر، علیه لپتوسپیروز واکسینه شده باشد. اگر واکسینه نشده باشد، سگ شما باید برای لپتوسپیروز آزمایش شود که نتیجه آن منفی است در طول ۳۰ (۳۰) روز قبل از خروج. همه حیوانات خانگی باید حداقل ۲۱ روز قبل از خروج از کشور مبدأ در برابر سایر بیماری‌های مهم عفونی یا مسری (دیستمپر، هپاتیتوس و پاروویروس) با واکسن تأیید شده واکسینه شوند. گربه‌ها باید علیه ویروس پن‌لکوپنی گربه (FPV) واکسینه شوند.

 

 1. آزمایش تیتر خون:

آزمایش تیتر خون

تایلند برای حیوانات خانگی که از هر کشوری وارد می‌شوند نیازی به آزمایش تیتر هاری (FAVN) ندارد.

 

 1. گواهی سلامت:

گواهی بهداشت برای تایلند باید به زبان انگلیسی تکمیل شده و توسط دولت کشور صادرکننده که مسئول واردات و صادرات حیوانات است مهر (تأیید شده) باشد. اگر از ایالات متحده سفر می‌کنید، این دفتر ایالات متحده آمریکا یا دفتر CFIA در صورت سفر از کانادا خواهد بود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم در کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

یک کپی از پاسپورت شما باید همراه حیوان خانگی شما باشد.

 

 1. درمان انگل‌های داخلی و خارجی:

توصیه می‌شود قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد تایلند شود، در برابر انگل‌های داخلی و خارجی (کنه و کرم نواری) درمان شود.

 

 1. مجوزها:

قبل از ورود حیوان خانگی خود باید مجوز واردات را از وزارت توسعه دام دریافت کنید. مدت اعتبار مجوز ۶۰ روز است.

هر حیوان زنده‌ای که از بانکوک عبور می‌کند به مجوز واردات نیاز دارد.

 

 1. مراحل پس از واردات:

حیوانات خانگی ممکن است پس از ورود به تایلند برای آزمایش در مرکز قرنطینه پس از ورود تا ۳۰ روز قرنطینه شوند. اگر همه بازرسی‌ها و آزمایش‌ها نتایج قابل قبولی داشته باشند، حیوان خانگی شما در اختیار شما قرار می‌گیرد.

و در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات تایلند؛

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی می‌توانند در کابین یا به عنوان باکس چک شده یا بار هوایی در فرودگاه بین المللی Suvarnabhumi در بانکوک وارد تایلند شوند. باید از قبل به ایستگاه قرنطینه حیوانات اطلاع رسانی شود. حیوانات خانگی نیز می‌توانند در پوکت وارد تایلند شوند، اگرچه مجوز واردات لازم است و باید با مقامات دامپزشکی هماهنگی‌هایی برای ترخیص انجام شود.

حیوان خانگی شما مجاز به قرار گرفتن در معرض حیوانات دیگر نیست، اگر آنها در هر بندر یا فرودگاهی تأیید شده در حال تردد هستند. آن‌ها اجازه خروج از محوطه بندر را ندارند مگر به یک منطقه قرنطینه ترانزیتی تأیید شده رسمی.

هنگام تحویل گرفتن، مدارک زیر را برای صدور مجوز واردات ارائه می‌دهید: فتوکپی پاسپورت صاحب حیوان خانگی، اصل سوابق واکسیناسیون حیوان خانگی (و پاسپورت حیوان خانگی در صورت وجود)، اصل گواهی رسمی سلامت و فتوکپی از مجوز واردات چاپ شده

GoAir Airlines
ادامه مطلب

سگ‌ها و گربه‌های خانگی تا زمانی که با مجوز واردات فعلی وارد می‌شوند و تمامی مقررات ورود به تایلند رعایت شده باشد، قرنطینه نخواهند شد. با این حال، افسر قرنطینه این اختیار را دارد که هر حیوان خانگی/حیوانی را در یک ایستگاه قرنطینه به مدت حداقل ۳۰ روز پیش از ورود نگهداری کند که در طی آن آنها باید تحت آزمایش‌ها و/یا درمان‌هایی که لازم تشخیص داده می‌شود، ارائه شوند. صاحب حیوان خانگی این هزینه را تقبل می‌کند.

حیوانات خانگی که از تایلند به عنوان محموله هوایی عبور می‌کنند به مجوز حمل و نقل نیاز دارند که باید از طریق درخواست مجوز واردات درخواست شود.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

تایلند موظف است که توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها زودتر از ۳ ماه واکسینه شوند و ۳۰ روز قبل از ورود به کشور منتظر بمانند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

تایلند لیستی از نژادهای سگ ممنوعه منتشر نمی‌کند. با این حال، تمام نژادهای پیت بول باید عقیم شوند. پیشنهاد می‌شود برای ترخیص نژادهای پیت بول و مخلوط آنها از خدمات یک نماینده محلی استفاده کنید.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

گربه‌ها و سگ‌ها را نمی‌توان تا زمانی که میکروچیپ و واکسن هاری را واکسینه نکرده و ۳۰ روز صبر کرد صادر کرد. توله‌ها و بچه گربه‌ها تا زمانی که به سن ۳ ماهگی نرسند نباید برای هاری واکسینه شوند، بنابراین حداقل سن صادرات ۴ ماهگی است. حیوان خانگی شما همچنین باید گواهی سلامت، مجوز صادرات (در صورت لزوم) داشته باشد.

همه حیوانات خانگی که قرار است صادر شوند باید ۴۸ ساعت قبل از خروج در فرودگاه قبل از صدور مجوز صادرات بازرسی شوند. پروانه صادرات و گواهی بهداشت پس از بازرسی صادر و جمع آوری می‌شود و قبل از خروج یک نسخه برای صاحب آن ارسال می‌شود.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها مشمول همان شرایطی هستند که در بالا ذکر شد. پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به تایلند باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات تایلند مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱