کلینیک دامپزشکی روژان
آلبانی

قوانین حمل و نقل حیوانات آلبانی – بررسی قوانین آلبانی

صفحه اصلی » قوانین کشورها » قوانین حمل و نقل حیوانات آلبانی – بررسی قوانین آلبانی

 

قوانین حمل و نقل حیوانات آلبانی چیست؟

  همه چیز درمود قوانین حمل و نقل حیوانات آلبانی که باید قبل از سفر به این کشور بدانید در این مقاله اورده شده است با ما همراه باشید. پرچم آلبانی

۱۰مورد از قوانین آلبانی برای حیوانات:

طبق قوانین آلبانی گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

برای ورود به آلبانی، حیوان خانگی شما باید ابتدا با ریزتراشه پانزده رقمی حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.  

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی برای حیوانات خانگی که از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل هاری وارد آلبانی می‌شوند، گربه یا سگ شما باید زودتر از ۳۰ روز قبل از ورود واکسن هاری واکسینه شود و بیش از تاریخ انقضای سازنده واکسن لازم نیست. اگر سگ، گربه یا لاگومورف شما قبل از نصب ریزتراشه واکسینه شده باشد، باید پس از کاشت میکروچیپ دوباره واکسینه شود و ۲۱ روز قبل از ورود به آلبانی صبر کند.  

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر هاری برای حیوانات خانگی که از هیچ کشوری وارد آلبانی می‌شوند لازم نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.  

 

۴.گواهی سلامت

در عرض ۱۰ روز قبل از سفر، یک دامپزشک معتبر باید گواهی سلامت دوزبانه آلبانی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، تأییدیه لازم نیست مگر اینکه کشور شما آن را اجباری کند. پاسپورت حیوان خانگی اتحادیه اروپا جایگزین گواهی سلامت نمی‌شود.  

 

۵.مجوز واردات

هنگام ورود به آلبانی با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از ورود به آلبانی نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست، اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در این کشور توصیه می‌شود.  

 

۷.ورود هوایی به آلبانی

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی تیرانا در ریناس وارد آلبانی شوند. تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی باید در هنگام ورود به آلبانی فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات وانواتو
ادامه مطلب

 

۸.نژادهای ممنوعه

آلبانی لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۹.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به آلبانی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.  

 

۱۰.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد.

(بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)  

 

در این مقاله ۱۰ مورد از قوانین آلبانی برای حیوانات را مطالعه کردید

برای مطالعه قوانین سایر کشور ها می توانید به سایت ما سر بزنید

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد:چرا مردم گربه ها را بیشتر دوست دارند  

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

کلینیک دامپزشکی روژان

با ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۰۲۱۷۷۴۶۱۳۶۸

ارسال نظر